Китай почув США, постачання до РФ обмежено, — Несходовський

Ілля Несходовський. Фото: uatv.ua

Китай почув США та обмежив постачання заборонених товарів до РФ. Пекіну не потрібні ще й західні санкції проти їхньої країни. Таку думку сьогодні, 27 вересня, в ефірі телеканалу FREEДОМ висловив економічний експерт Ілля Несходовський.

“Попри те, що Китай не приєднався до санкцій, все-таки певні санкції він виконує. Якщо він активно почне постачати комплектуючі до Росії, то в цьому випадку санкції наздоженуть і його. Попередження, яке пішло від США, вони виконують, бо втратити європейський та американський ринок для Китаю — це миттєва смерть, найсильніша економічна криза. І тому він обмежує постачання до РФ дронів, певних комплектуючих, тощо”, — пояснив Несходовський.

Експерт зазначив, що Росія намагається компенсувати скорочення торгівлі з Європою, але, наприклад, Китай не може замінити Європу у виробництві чіпів. Сам Пекін відстає від США та Європи у питанні технологій на 9-10 років.

Він додав, що, незважаючи на те, що Китай вкладає мільярди доларів у виробництво чіпів, він продовжує бути залежним.

“Ті технології, які потрібні зараз для виробництва технологічного обладнання, сьогодні у Китаю відсутні. Відповідно відсутність цих товарів у Китаю не дає можливість їм постачати їх і Росії. Тому далеко не все може компенсувати Китай у постачанні товарів”, — сказав Несходовський.

Він наголосив, що Китай готовий виключно продавати готову продукцію. І таким чином робить Росію залежною від своїх поставок.

Читайте також: Китай, підтримуючи Росію, дозволяє продовжувати ядерний шантаж, — Плаксієнко-Бутирська

Прямий ефір