Китай, підтримуючи Росію, дозволяє тривати ядерному шантажу, — Плаксієнко-Бутирська

Наталія Плаксієнко-Бутирська. Скріншот: uatv.ua

Китайська Народна Республіка (КНР) своїми вчинками демонструє, що обрала сторону агресора. Таким чином, Російська Федерація, маючи підтримку з боку Пекіну, продовжуватиме ядерний шантаж й надалі. Про це сьогодні, 25 вересня, в ефірі телеканалу FREEДОМ заявила експертка з питань Східної Азії, магістр зовнішньої політики Наталія Плаксієнко-Бутирська.

“Росія багато в чому покладається на підтримку Китаю, на те, як налаштовуються їхні відносини, і на можливість маневрування в міжнародних відносинах, і в цій війні, на жаль. Якби Китай обрав позицію відповідальної країни, Росія могла б багато чого собі не дозволяти, не маючи його підтримки, як економічної, так і дипломатичної, і військово-технічного співробітництва”, — сказала вона. 

За її словами, 70% реекспорту, необхідних Москві елементів для безпілотних літальних апаратів (БпЛА) або ракет, проходять через китайську територію. 

Пекін також дозволяє росіянам продовжувати ядерний шантаж, каже Плаксієнко-Бутирська.

“Не йти із Запорізької атомної електростанції (ЗАЕС), це ж теж у контексті використання ядерної зброї, використання атомних станцій як зброї, елемент зброї — це все про одне, про ядерну загрозу. Нам би хотілося не тільки почути загальну заяву представника Китаю на Генасамблеї ООН або в якомусь іншому міжнародному органі чи підтримку МАГАТЕ. Нам би хотілося і побачити, що Китай як відповідальна держава, він ще й вимагає дотримуватися цих засад, дотримуватися статуту ООН, — дотримуватися тієї лінії, яку він озвучує”, — підсумувала Наталія Плаксієнко-Бутирська.

Читайте також: Далекий Схід під протекторатом Китаю: яке майбутнє може очікувати на російські регіони, розповіла експертка

Раніше виконавчий директор Фонду “Демократичні ініціативи” ім. І. Кучеріва Петро Бураковський зауважив, що Китай тримає увагу на розвитку повномасштабної війни РФ проти України, але поки що не змінює своєї позиції. Пекін і далі підтримуватиме Москву, вбачаючи слабкість Заходу через неоднозначність санкційної політики.

Прямий ефір