Китай і Туреччина хотіли б підштовхнути Україну до капітуляції — чому активізувалися “миротворці”, пояснив дипломат

Руслан Осипенко. Скріншот: uatv.ua

Китай намагається посадити за стіл перемовин Україну і країну-агресора Росію. Така активізація пов’язана з тим, що Пекін побачив вікно можливостей, коли позиції України і Заходу тимчасово ослабли. Таку думку сьогодні, 7 березня, в ефірі телеканалу FREEДОМ висловив дипломат, експерт-міжнародник Руслан Осипенко.

“Україна поки що не отримує допомоги від США, вона не проголосована, не знає точно, чи буде проголосований європейський військовий бюджет на 20 млрд євро, і втратила деякі позиції на фронті. Тобто фактично позиція Росії сильна, дипломатична позиція України слабка. І це вікно можливостей відкривається буквально на пару місяців. Тому ми побачили появу так званих “миротворців” — Китай і Туреччину, які хотіли б підштовхнути Україну фактично до капітуляції, обміняти території на мир”, — сказав він.

При тому, зазначив дипломат, на мир тимчасовий, щоб Росія перегрупувалася, бо вона теж не тягне цю війну.

“І як би вона не говорила про те, що має ресурси на два роки війни, насправді, якби це було так, вони б не просили і не надсилали сигнали Заходу, починаючи від літа 2023 року, що вони готові до перемовин, що це “тільки Україна ставить бар’єри і не хоче розмовляти про мир, а, ось, ми готові”. Це говорить про те, що такої інтенсивності війни, по-перше, Росія не очікувала, а, по-друге, вона її не тягне на третьому році. Їй потрібен перепочинок, перегрупування сил. І зараз найкращий момент, як вони вважають, після захоплення Авдіївки і після того, як Конгрес США все відсуває голосування по допомозі Україні, якраз підштовхнути Україну, може знайдуться такі самогубці, які сядуть за стіл перемовин з Путіним підписати фактичну капітуляцію”, — пояснив Осипенко.

Експерт вважає, що такі люди не знайдуться в Україні.

“Тому це, скоріше, таке зміцнення іміджу миротворця перед країнами глобального Півдня, на підтримку яких розраховує Китай, він вважає, що це його фоловери, і він демонструє, що він робить спроби закінчити цю війну, яка заважає всім насамперед бідним країнам глобального Півдня налагодити свої економіки, стабілізувати тощо. Китай бореться за їхні інтереси і намагається стабілізувати ситуацію. Приблизно такий образ на міжнародній арені хотів би мати Китай”, — резюмував Руслан Осипенко.

Читайте також: Пекін влаштовує продовження війни РФ проти України — завдання “миротворчого турне” спецпредставника Китаю назвав Осипенко

Нагадаємо, раніше Осипенко розповів, що у Туреччини та Китаю немає спільних інтересів у питанні припинення війни Росії проти України. Китай — посередник глобального рівня, а Туреччина претендує на роль регіонального лідера.

Прямий ефір