Китай і Росія планують зміцнити співпрацю у 2023 році — реакція США (ВІДЕО)

Ілюстрація: ixbt.com

США занепокоєні співпрацею Китаю і Росії. Під час спілкування по відеозв’язку з президентом Росії Володимиром Путіним лідер КНР Сі Цзіньпін заявив, що Китай готовий бути глобальним партнером Росії на тлі “складної ситуації у світі”. У Державному департаменті США вважають, що Китай хоче змінити міжнародний порядок, повідомляє FREEДОМ.

Так, між лідерами Росії та Китаю 30 грудня відбулася відеоконференція. Сі Цзіньпін заявив, Китай і Росія повинні зміцнювати стратегічну координацію, щоб принести більше користі двом народам і привнести більше стабільності у світ.

“Перед обличчям непростої і далеко неоднозначної міжнародної ситуації, що переплітається зі змінами і потрясіннями, Китай готовий зміцнювати стратегічну координацію з Росією. Я також готовий до частого і своєчасного обміну думками з паном президентом щодо двосторонніх відносин і основних питань, що становлять взаємний інтерес”, — сказав глава Китайської Народної Республіки.

Своєю чергою Путін підтримав лідера КНР, адже кількість готових співпрацювати з Росією країн дедалі меншає.

“Під вашим керівництвом і за провідної ролі Комуністичної партії Китаю забезпечується стійкість і соціальний розвиток країни, зміцнюються її позиції на світовій арені. В умовах посилення геополітичної напруженості зростає значущість російсько-китайського стратегічного партнерства як чинника стабілізації”, — заявив президент РФ.

Путін додав, що чекає на главу Китаю Сі Цзіньпіна з державним візитом до Росії навесні 2023 року. Це, на його думку, стало б публічною демонстрацією солідарності Пекіна на тлі військової кампанії Росії. Ні в китайській, ні в російській заявах не згадується російське вторгнення до України.

“Тільки Китай, як один із двох світових лідерів, може дати йому такі гарантії. Путін повністю економічно, політично, і, напевно, вже десь і ментально залежний від Китаю. Китай Путіна використовує суто як фішку в досягненні своїх інтересів, пересуваючи і відсуваючи до себе, на що реагують Сполучені Штати”, — висловив думку політтехнолог Борис Тизенгаузен в ефірі телеканалу FREEDOM.

Раніше видання The Wall Street Journal, посилаючись на слова політичних радників китайської держави, писало, що Пекін має намір купувати в Москви більше нафти, газу, товарів сільськогосподарського призначення, розширити енергетичне партнерство в Арктиці та збільшити інвестиції в російську інфраструктуру. Сам очільник Китаю завжди заявляв, що його країна сподівається на збереження Україною і Росією “утримання” в питанні війни. Він пропонує розв’язати ситуацію за допомогою перемовин. Разом із цим війну китайський лідер називає “українською кризою”.

“Китай завжди був на боці Росії і ніколи цього не цурався. І, як ми бачили в 2021 році, вони були рішуче налаштовані посилювати взаємодію на всіх рівнях. Тоді укладали чимало угод різного характеру і економічного, і фінансового і звісно, що військового. Але в Україні ніхто на це не звертав уваги. І звісно, коли ми побачили підписання фактично союзу, це було на олімпіаді в Пекіні, то стало зрозуміло, що Китай підтримуватиме Росію, бо якщо згадати, Китай в той час, коли підписував різні угоди з Росією ще й оголосив, що він категорично проти вступу України до НАТО”, — коментує координатор Freedom Hong Kong Centre Артур Харитонов.

Держдеп США заявив, що Китай хоче змінити сучасний міжнародний світоустрій.

“КНР — наш єдиний конкурент, який не тільки має намір змінити наявний міжнародний порядок, а й володіє дедалі більшою економічною, дипломатичною, військовою і технологічною міццю для досягнення цієї мети”, — написав заступник офіційного представника Державного департаменту США Ведант Патель у Twitter.

Також у США заявили, що стурбовані через зближення Китаю з Росією на тлі телефонної розмови глав обох держав.

“Пекін стверджує, що дотримується нейтралітету, але його поведінка дає зрозуміти, що він все ще інвестує в тісні зв’язки з Росією. Сполучені Штати і Європа попередили КНР про наслідки надання Росії військової допомоги для її війни проти України або систематичної допомоги в ухиленні від санкцій”, — цитує речника Державного департаменту США Неда Прайса CNN.

Речник Держдепу наголосив, що Вашингтон “уважно стежить за діяльністю Пекіна, а ті, що стануть на бік Москви в несправедливій війні проти України, неминуче опиняться на неправильному боці історії”.

Читайте також: Китайські боєприпаси вже з’являлися на полі бою в Україні, — Семиволос (ВІДЕО)

Нагадаємо, як повідомив представник пресслужби Головного управління розвідки Міністерства оборони України (ГУР МОУ) Андрій Юсов, наразі немає інформації про те, що Китай у військовому плані допомагає Росії.

Прямий ефір