“Кинджал” — не аеробалістична ракета: міфи Кремля розвіяв Криволап

Уламки збитого "Кинджала". Фото: vot-tak.tv

“Кинджал” — це той самий “Іскандер”, на який встановили двигун, щоб він міг розігнатися. Термін аеробалістичний придумали журналісти, і його підхопили. Про це сьогодні, 17 травня, в ефірі телеканалу FREEДОМ повідомив авіаційний експерт, аналітик Костянтин Криволап.

За його словами, ракета буває балістична або не балістична.

“Коли ви запускаєте ракету із землі просто в повітря або кидаєте камінь — закони фізики для них абсолютно однакові: вони летять або далі, або ближче. Це балістика, а балістика літає по параболі. Якщо цю гілку параболи ви поставите горизонтальною, надасте там якесь прискорення, то у вас буде та ж сама параболічна функція, яка все одно буде впиратися в землю, і тому придумали назву аеробалістика. Жодного аеродинамічного пританцьовування або аеродинамічних маневрів “Кинджал” виробляти не може. Усе його оперення, усі його крильця винятково для того, щоб загальмуватися і не пролетіти повз, тому що перед тим, як входити в щільні шари атмосфери, їм треба загальмувати, щоб не згоріти, і потім вирівнювати свій політ так, щоб потрапити в точку прицілювання”, — пояснив Криволап.

Він уточнив, що у “Кинджала”, коли він летить у хмарі плазми, немає жодної системи навігації, він летить фактично наосліп.

“Коли він уже починає підлітати до землі, прагнучи до якогось вертикального стану, намагається зорієнтуватися: де він перебуває, що робить, куди йому треба потрапити. Часу в нього на це дуже мало. Проблема “Кинджала” в тому, що коли він падає, то падає, як і будь-яка балістична ракета, коли вона наближається до землі — фактично йде вертикально”, — зауважив авіаційний експерт.

Читайте також: Черговою атакою по Україні із застосуванням “Кинджалів” РФ поставила крапку в міфі про могутність своєї армії, — Рябих

Нагадаємо, в ніч на 16 травня російські окупанти випустили шість ракет Х-47М2 “Кинджал” із шести літаків МіГ-31К, дев’ять крилатих ракет “Калібр” — із кораблів у Чорному морі, а також три ракети наземного базування — з комплексів С-400 та “Іскандер-М”. Усі ракети були збиті українськими силами ППО.

Раніше повідомлялося, що Повітряні сили Збройних сил України підтвердили знищення російської гіперзвукової ракети “Кинджал” у небі над Київською областю.

Читайте також: В України розширюється можливість зі знищення російських ракет “Кинджал”, — оглядач

Прямий ефір