Кримська платформа ‒ це вузол часу, ‒ Георгій Логвинський

Фото Урядовий портал

Міжнародний саміт Кримська платформа, який відбувся 23 серпня, може стати відправною точкою для створення ефективних міжнародних механізмів деокупації Криму.

Про це в інтерв’ю Крим.Реалії повідомив почесний член Парламентської асамблеї Ради Європи (ПАРЄ), народний депутат Верховної Ради 8-го скликання, ексвіцепрезидент ПАРЄ і заслужений юрист України Георгій Логвинський, інформує UA.

За його словами, такі заходи, як Кримська платформа, повертають питання окупованого Криму до світового порядку денного.

“У моєму розумінні, Кримська платформа ‒ це вузол часу. Ми всі пам’ятаємо, як у перші місяці після анексії Криму Росією ця тема була на порядку денному й породила гострі реакції міжнародної спільноти. Але з часом гострота сприймання притупляється, що грає на руку основній меті Росії ‒ перетворити окупацію півострова на “заморожений конфлікт”. Саме тому такі заходи важливі, бо вони повертають Крим до світового порядку денного і, наскільки це можливо, пов’язують його окупацію з її наслідками в сьогоденні й майбутньому”, ‒ поділився думкою Логвинський.

Він наголосив, що сам факт участі в підписанні Кримської декларації такої кількості країн вкрай значний з точки зору геополітики, бо показує, що всі учасники саміту не визнають окупацію Криму “замороженим конфліктом”.

За словами заслуженого юриста України, декларація посилається на низку раніше ухвалених міжнародних документів щодо Криму, які, у свою чергу, мають уже обов’язковий характер.

“Але ще раз наголошую: головне значення Кримської платформи ‒ це повернення питання окупації Криму в міжнародний порядок денний. За моєю оцінкою, воно буде найактуальнішим у цьому порядку денному від місяця до пів року, і найважливіше питання, яке тут постає, ‒ на що готові піти наші партнери, які підписали підсумковий документ, щоб створити ефективний механізм деокупації Криму?” ‒ ставить запитання Георгій Логвинський.

Раніше Дмитро Кулеба повідомив, що роботу Кримської платформи продовжують за п’ятьма пріоритетними напрямами.

Читайте також: Питання Криму не має зникнути з міжнародного порядку денного ще на 7 років, – Володимир Зеленський (ВІДЕО)

Прямий ефір