Замах на Шефіра, Кримська платформа, COVID-19: про що говорив Володимир Зеленський на Генасамблеї ООН (ВІДЕО)

Фото АР

Президент Володимир Зеленський у межах свого візиту до Сполучених Штатів Америки виступив на Генеральній Асамблеї Організації Об’єднаних Націй.

Про це пише UA.

За словами глави держави, ніч перед його виступом була безсонною через замах на Сергія Шефіра.

“Десятки дзвінків. 12 пострілів, три влучили у водія. Ось вам ціна змін у країні і ціна реформ. На щастя, Сергій живий і життю водія зараз нічого не загрожує”, – сказав президент.

Глава держави зауважив, що нині перед світом стоїть низка викликів, включно із пандемією COVID-19.

“Слід визнати: світ не встигає розібрати все, що на нього звалилося. ООН порушує дуже важливі теми й не встигає їх вирішити, бо з’являються нові. Разом ми ніби обираємо собі “глобальне лихо року”, про яке через рік мало хто вже згадує, бо буде нове”, – зазначив президент.

Володимир Зеленський вважає видачу російських паспортів українським громадянам на тимчасово окупованих територіях доказом безкарності і неповаги до міжнародного права.

“Видача сотням тисяч українців на тимчасово окупованих територіях України сотень тисяч паспортів іншої держави. Що це, як не доказ міжнародного злочину? Що це, як не доказ безкарності і неповаги до міжнародного права? Більше того, Росія сама про це офіційно заявляє і змушує наших громадян брати участь у виборах до російського парламенту. І якщо ООН на це дієво, потужно не відреагує – що це, як не доказ, що оживляти ООН уже пізно?” – заявив Володимир Зеленський.

Окрім цього, глава держави закликав усі країни-члени ООН приєднатися до спільної декларації учасниць Кримської платформи.

“Запрошую приєднатися до декларації учасниць Кримської платформи, засудивши окупацію і показавши, що ви проти силового зміни кордонів у світі”, – закликав президент України.

Глава держави нагадав, що ООН проігнорувала саміт Кримської платформи.

Володимир Зеленський розраховує на підтримку міжнародної спільноти у звільненні 450 українців, яких незаконно утримує Росія.

Президент на Генасамблеї ООН закликав оновити статут організації.

“Ми хочемо оживити ООН. Для початку треба оновити статут. Це не рекомендації, які можна виконувати за своїм бажанням. Ви не знайдете там слів: кожен сам за себе. Тоді світові не довелося б визнавати, що він провалив іспит на єдність”, – заявив Зеленський.

Нагадаємо, що в ніч на 21 вересня за київським часом президент України Володимир Зеленський прибув до Нью-Йорка для участі у 76-й сесії Генеральної асамблеї ООН. Глава держави зазначав, що його мета – не просто говорити про деокупацію захоплених Росією українських територій, а й вимагати відповідних дій.

10 офіційних преставників супроводжують Зеленського до Нью-Йорка на 76-ту сесію Генасамблеї ООН.

Прямий ефір