Кремлю потрібно показати росіянам перемоги на фронті, але всі терміни провалюються — подробиці від Ступака

Іван Ступак. Фото: Facebook

Російські окупанти намагаються втриматися в глухій обороні на Херсонському та Запорізькому напрямках, а на решті ділянок фронту атакують. Про це сьогодні, 24 листопада, в ефірі телеканалу FREEДОМ розповів військовий аналітик, співробітник СБУ (2004-2015 рр.) Іван Ступак.

Він зазначив, що у росіян є певний прогрес: вони змогли взяти деякі позиції в районі Авдіївки та на інших напрямках.

“Наприклад, тактика вперше зафіксована і є відеопідтвердження, що армія РФ прокопує тунелі в напрямку наших позицій, закладають туди вибухівку, відбувається підрив, й там знищуються передні позиції українських військових. І потім через тунель проникають російські військові. Є така тактика. Росіяни адаптуються, на жаль. Але водночас є і неприємні для росіян моменти. Це Херсонська область, це просування наших військових, і на підтвердження нашого просування ми бачимо перекидання туди російських військ в авральному режимі. Така пожежна команда, там кілька підрозділів було перекинуто, намагаються, намагаються відбивати”, — сказав військовий аналітик.

За його словами, холоди на просування однієї чи іншої сторони не впливають.

Ступак підкреслив, що на Херсонському та Запорізькому напрямках для російських окупантів завдання максимум — глуха оборона, стримування натиску Сил оборони України.

“Тримати, стримувати, не пропускати, тобто завдання максимум — утримати. Просто утримати, нічого більше не потрібно, як росіяни завдання ставлять. А все інше — рухайте, штовхайте. Куп’янськ, Лиман і Авдіївка”, — сказав військовий аналітик.

Він зазначив, що російським окупантам потрібна якась перемога, щоб кремлівська пропаганда могла її “продати” до виборів у РФ.

“У будь-якому разі вони розраховують щось отримати. Пообіцяли там ордени, медалі, значки, грамоти, дострокові звання за взяття, але поки що не виходить із тією швидкістю, тими термінами, які вони себе поставили”, — сказав Ступак.

Він також прогнозує, що після виборів у Росії почнеться нова хвиля тотальної мобілізації.

“Найімовірніше, розрахунок іде на те, що після виборів можна вже і ресурс максимально підмітати, і ні на які вже умовності не озиратися”, — сказав військовий аналітик.

Читайте також: За будь-яку ціну взяти місто “під ялинку” для Путіна: що говорять аналітики про бої за Авдіївку

Нагадаємо, протягом минулої доби на фронті відбулося 64 бойових зіткнення. Російські війська завдали два ракетних та 42 авіаційних удари, здійснили понад 53 обстріли з реактивних систем залпового вогню по позиціях українських військ та населених пунктах. 

Прямий ефір