Кремль видалив проєкт постанови про розширення своїх володінь у Балтійському морі — деталі

Москва. Ілюстративне фото: apostrophe.ua

У Кремлі дали задню. Якийсь російський план про розширення морських кордонів у Балтійському морі зник з офіційного сайту уряду Росії. Про це повідомляють ЗМІ, які аналізували документ, інформує FREEДОМ.

Ініціатором законопроєкту було Міністерство оборони РФ. Воно запропонувало розширити територіальні води Росії за рахунок морських територій Литви та Фінляндії. На думку Кремля, чинні розрахунки від 1985 року нібито не повною мірою відповідають сучасній географічній обстановці. Таким чином, Росія мала намір оголосити своїми внутрішніми морськими водами частину акваторії на сході Фінської затоки.

Вільнюс, Рига і Гельсінкі вже відреагували на цю інформацію. У Міністерстві закордонних справ Литви для роз’яснень викликали російського представника, а також заявили, що розцінюють появу такого документа як свідому, цілеспрямовану провокацію, мета якої — залякування сусідів.

У Міністерстві закордонних справ Фінляндії нагадали росіянам про Конвенцію ООН з морського права, в якій бере участь і Москва. А спроби змінювати кордони назвали внесенням плутанини для гібридного впливу. Дипломати Латвії підтримують зв’язок із колегами у Фінляндії, Литві та інших країнах Балтійського регіону, щоб прояснити ситуацію.

Литовський міністр оборони пов’язав провокаційну поведінку Росії зі зміною балансу сил у Балтійському морі.

“Росія розуміє, що зі вступом Фінляндії та Швеції до НАТО Балтійське море стає внутрішнім морем НАТО. І це підштовхує її до дивних рішень і провокацій. Це своєрідні геополітичні конвульсії”, — заявив міністр оборони Литви Лаурінас Кащюнас в інтерв’ю литовському телеканалу LRT.

Читайте також: “Загрози не є потенційними або теоретичними”: як Естонія обороняється від гібридних атак Росії (ВІДЕО)

Нагадаємо, Росія захотіла змінити морські кордони з Литвою та Фінляндією. Про це йдеться в проєкті постанови російського Міністерства оборони.

Прямий ефір