Москва заявила про бажання змінити морські кордони з Литвою та Фінляндією — реакція Заходу на провокацію

Острів Готланд у Балтійському морі. Ілюстрація: focus.ua

Росія захотіла змінити морські кордони з Литвою та Фінляндією. Про це йдеться у проєкті постанови російського Міністерства оборони. Документ проаналізували оглядачі видання Moscow Times: диктатор Путін хоче розширити територіальні води РФ, повідомляє FREEДОМ.

На думку Кремля, чинні розрахунки від 1985 року нібито не повною мірою відповідають сучасній географічній обстановці. Таким чином, Росія має намір оголосити своїми внутрішніми морськими водами частину акваторії на сході Фінської затоки.

Вільнюс, Рига і Гельсінкі вже відреагували на цю інформацію. У Міністерстві закордонних справ Литви для роз’яснень викликали російського представника, а також заявили, що розцінюють появу такого документа як свідому, цілеспрямовану провокацію, мета якої — залякування сусідів.

У Міністерстві закордонних справ Фінляндії нагадали росіянам про Конвенцію ООН з морського права, в якій бере участь і Москва. А спроби змінювати кордони назвали внесенням плутанини для гібридного впливу. Дипломати Латвії підтримують зв’язок із колегами у Фінляндії, Литві та інших країнах Балтійського регіону, щоб прояснити ситуацію.

Заявляючи про спроби перекроїти морські кордони, Москва намагається сіяти тривогу. Про це заявив глава Міністерства закордонних справ Естонії. Таллінн також перебуває в тісному контакті з владою Фінляндії та Литви з приводу ймовірної агресії Росії в Балтійському морі.

А головнокомандувач Збройних сил Швеції Мікаель Бюден вважає, що Путін хоче контролювати Балтійське море. Для цього Москва спробує отримати вплив над шведським островом Готланд, тому Стокгольм посилив там оборону, перекинувши додаткові підрозділи військ.

НАТО час прокинутися і довести здатність адекватно реагувати на загрози. Зокрема й на плани Росії незаконно розширити кордон у Балтійському морі. Про це заявив голова комітету у закордонних справах парламенту Естонії Марко Міхкельсон. За його словами, такі наміри країни-агресора свідчать про те, що Кремль перевіряє готовність Альянсу захищатися.

Читайте також: “Загрози не є потенційними або теоретичними”: як Естонія обороняється від гібридних атак Росії (ВІДЕО)

Нагадаємо, естонський політолог Пеетер Тайм сказав, що Балтійський регіон, можливо, є однією з головних цілей для Росії, і загроза початку агресії відчувається щодня.

Прямий ефір