Кремль придумав, як погасити протестний рух дружин російських мобілізованих до виборів — деталі (ВІДЕО)

Протест дружин мобілізованих у Москві. Фото: SOTAvision

Кремль прагне присікти протестний рух дружин російських мобілізованих до так званих виборів у РФ. Мобілізованих змушують підписувати контракти з Міноборони РФ, щоб вони формально вважалися добровольцями: у цьому випадку протести втрачають сенс, повідомляє FREEДОМ.

У разі відмови укладати контракти з Міноборони російське військове командування погрожує відправити мобілізованих у штурмові батальйони, а шансів вижити у “Шторм z” у солдатів фактично немає.

“Ну, а найбільш впертих “мобіків” можна буде під вибори навіть відпустити додому. Після того як їх залишиться зовсім небагато, вже буде не шкода. А з погляду передвиборчого іміджмейкінгу — прям розлюлі-малина вийде: президент почув дружин, визнав їхню вимогу справедливою й задовольнив її. І нічого, що більшості це не торкнеться, вони на той час уже контрактниками числитимуться”, — написав російський політолог Аббас Галлямов в авторській колонці видання “.ТОЧКА”.

Мета Кремля — зруйнувати сприйняття Путіна як однозначного “кандидата війни”, упевнений Галлямов. Для цього навіть можна відпустити додому якусь кількість мобілізованих. Однак протести дружин повністю придушити не зможуть, принаймні до виборів президента, кажуть експерти.

“Перед виборами сваритися з жінками, які становлять більш ніж половину електорату й в основному, путінського електорату, в адміністрації президента не ризикнуть. З іншого боку, залишити це без наслідків теж було не можна, тому що вони побоюються низової пожежі. Одна частина активних дружин, сестер, матерів протестує проти того, що їхніх синів використовують не так, як обіцяли, дає привід іншій частині — більшій частині, яка ще не визначилася та боїться виходити на вулиці, — дає привід приєднуватися”, — зазначив російський політолог Дмитро Орєшкін.

3 лютого в Москві відбулася акція дружин російських солдатів. Пов’язана вона була з 500-тим днем з початку мобілізації. Жінки зібралися в Олександрівському саду біля Могили невідомого солдата, а потім пішли до виборчого штабу Путіна на Покровці. Головна вимога учасниць акції — повернути мобілізованих додому.

Силовики попередили жінок про відповідальність за “заклики та участь у неузгоджених масових заходах” та затримали 30 осіб.

Висловлюють своє обурення главі Кремля й самі російські військові. У відеозверненнях вони скаржаться, що витрачають усю свою зарплату на те, щоб вижити на фронті.

“Ті гроші, які ми отримуємо, ми залишаємо їх в основному тут. А в нас удома сім’ї. Наші гроші йдуть. Перше — це умундирування, тому що один раз сходив на завдання, прийшов та викинув усі речі. Тому що після трупної отрути, оскільки ми перебуваємо поруч із двохсотими в окопах, у бліндажах, трупна отрута не забирається”, — кажуть російські військові.

За словами мобілізованих, вони регулярно купують собі бронежилети, рації, і навіть будматеріали, щоб будувати табори. Російські військові скаржаться на брак зброї, амуніції та продовольства від самого початку повномасштабного вторгнення Росії в Україну. Не переймається Міністерство оборони РФ й лікуванням, й реабілітацією військових.

Читайте також: Ситуація з дружинами солдатів РФ наближається до кризової, — Мурзагулов

Прямий ефір