Кремль обрав тактику “варити жабу повільно”: про перспективи створення у РФ “суверенного” інтернету розповів експерт

Ілюстративне фото: gettyimages.com

Кремль буде маленькими кроками закривати інформаційне поле для росіян. Таку думку сьогодні, 13 листопада, в ефірі телеканалу FREEДОМ висловив керуючий партнер Національної антикризової групи Тарас Загородній, коментуючи плани влади РФ щодо створення інтернету з “традиційними цінностями”.

“Вони застосовують тактику такого ось повільного варіння жаби. Тобто якщо кинути жабу, наприклад, у киплячий котел, вона вистрибне, тому що відразу відчує. А якщо поступово там на градус, на два підвищувати, то вона, може, цього і не відчує, просто звариться”, — сказав він.

На думку експерта, російська влада все ж розуміє, що повністю відтворити таку систему контролю, як було в Радянському Союзі, неможливо та навіть шкідливо. Зараз усі кроки Кремля в цьому напрямі мотивують людей шукати способи отримувати альтернативну інформацію за допомогою тих самих VPN-сервісів, що надають доступ до заборонених ресурсів.

“Інтернет у Росії все-таки відразу будувався як відкрита система, тобто від самого початку це був бізнес, насамперед. Той самий “Яндекс” котирувався до нещодавнього часу ще на міжнародних біржах. Він будувався як відкрита платформа для роботи по всьому світу. І, відповідно, відбудувати, повністю закрити інтернет у таких умовах, ну, буде досить складно, принаймні більш трудомістко, ніж для Китаю, наприклад. У Китаї все відразу будувалося як закрита система”, — сказав Загородній.

Він також сумнівається, що у РФ вдасться закрити доступ до YouTube.

“Я думаю, що вони пішли трохи іншим шляхом. Вони все-таки використовують YouTube у своїх цілях, зокрема. Тому що, звичайно ж, аналог YouTube вони зробити не зможуть. YouTube цікавий своєю масовістю. Але активно продукувати контент для YouTube вони, звичайно ж, будуть”, — сказав Загородній.

Читайте також: Якщо в Росії повністю заблокують Інтернет, молодь вийде на вулиці — думка

Нагадаємо, Росія готується до нових обмежень в інтернеті. Тієї цензури, яку влада вже впровадила в життя своїх громадян, їй виявилося недостатньо.

Прямий ефір