Кремль намагається розхитати ситуацію в Україні на темі президентських виборів — подробиці (ВІДЕО)

Ілюстративне фото: nsirogozy.city

Кремль не залишає спроб дестабілізувати політичну ситуацію в Україні. Згідно з оприлюдненими даними Комітету з питань розвідки при президенті України, у найближчі два місяці Росія планує спецоперацію “Майдан-3”, загальний бюджет якої має становити до 1,5 млрд дол. Головна мета гібридних атак — політичне керівництво України та особисто президент Володимир Зеленський, повідомляє FREEДОМ.

“Україна не проводить вибори” — наратив, який уже кілька місяців активно використовує кремлівська пропаганда. Мовляв, згідно з Конституцією, президент України обирається на п’ять років, і термін перебування чинного президента Володимира Зеленського мав би завершитись 20 травня 2024 року. Саме таку фабулу, за даними СБУ, планують використати російські спецслужби у новій спецоперації “Майдан-3”.

“За задумом противника, на першу половину червня ситуацію в нашій державі вдасться розхитати. І тоді, скориставшись цим, Україні буде завдано військової поразки на сході. У цьому і є ключова ідея їхньої операції”, — йдеться у заяві Комітету з питань розвідки при президенті України, яка опублікована у Telegram-каналі “Служба безпеки України”.

Головне завдання російського ІПСО — деморалізація українців та придушення їхнього опору. Адже на полі бою російської армії це зробити не вдається. Для поширення дезінформації про мобілізацію, легітимність української влади, а також ядерний шантаж росіяни планують використати соціальні мережі, зокрема Telegram.

“Росія не мала стратегічного успіху всі ці три роки, стільки буде війні незабаром. Вони вирішили розхитувати суспільство, розхитувати тил, щоб полегшити це завдання. Але поки що ми не бачимо жодних ознак того, що в суспільстві справді виникли сумніви, чи є легітимним парламент”, — сказав народний депутат України Вадим Галайчук.

Спроби Росії посіяти смуту серед громадян України та західних партнерів — безглузді, упевнені експерти. Адже всі дії української влади є абсолютно законними, на відміну від російських, де під бажання кремлівського диктатора переписують головний закон країни — Конституцію, щоб занулити терміни його перебування на посаді президента. Наприкінці липня 2023 року речник Верховної Ради України Руслан Стефанчук пояснював, що Конституція України не забороняє проведення виборів під час війни. Водночас заборона міститься саме у законі “Про правовий режим воєнного стану”.

“Прямо заборонено законом про воєнний стан проведення виборів. І оскільки законодавство, яке регулює вибори, має цілу низку вимог щодо того, як і за якими стандартами вони проводяться, ми теж чудово розуміємо, що забезпечити ці стандарти неможливо. Зрештою, є положення в законодавстві, як і в Конституції, щодо парламенту. Наприклад, прямо є норма, яка передбачає заборону під час воєнного стану проводити вибори. З цим, звісно, погодились і наші партнери. Суспільство в Україні чудово розуміє, погоджується з тим, що до закінчення воєнного стану проводити вибори в Україні не варто і практично неможливо, — пояснив нардеп Вадим Галайчук.

Крім того, пункт 4 статті 11 Конституції каже:

“Повноваження Президента України, передбачені Конституцією України, в умовах воєнного стану не можуть бути обмежені”.

Немає сумнівів у легітимності української влади у західних союзників. Тоді як чинна російська влада якраз і є нелегітимною, наголошують експерти. Адже всі вибори, починаючи з 2018 року, у Росії було проведено з урахуванням незаконного голосування на тимчасово окупованих територіях — Донецької, Луганської, Херсонської, Запорізької областей та Криму.

“Парламентська асамблея Ради Європи не визнає легітимність Володимира Путіна як президента Російської Федерації та повторює заклик до держав — членів та спостерігачів у Раді Європи, а також Європейського Союзу припинити з ним усі контакти, за винятком контактів з гуманітарними цілями та цілями, спрямованими на світ”, — йдеться у резолюції Парламентської асамблеї Ради Європи від 17 квітня 2024 року.

Експерти зазначили, що сьогодні Кремлю нічого не залишається, як намагатися перевести увагу росіян із російського диктатора, якого весь цивілізований світ вважає нелегітимним, на внутрішню політику України.

Читайте також: Депутати Європарламенту закликали не визнавати “вибори” у РФ легітимними та пропонують менше спілкуватися з Путіним — деталі

Нагадаємо, 17 квітня ПАРЄ ухвалила резолюцію, в якій визнала президентство Путіна нелегітимним.

Прямий ефір