Країни так званої старої Європи недостатньо усвідомили небезпеку російського шпигунства, — Стратієвський

Ілюстративне фото: gur.gov.ua

Небезпеку російського шпигунства усвідомили далеко не всі країни Європи, що дозволяє агентам РФ активно вести підривну діяльність. Таку думку сьогодні, 22 травня, в ефірі телеканалу FREEДОМ висловив політолог, директор Берлінського центру вивчення Східної Європи Дмитро Стратієвський.

“Країни так званої старої Європи, такі як Німеччина, Франція, країни Бенілюксу (Бельгія, Нідерланди та Люксембург), Іспанія, Італія, недостатньо усвідомили небезпеку російського шпигунства і досі не вжили достатніх заходів. На мій погляд, якраз Польща, Чехія, країни Балтії в цьому відношенні є більш просунутими та успішними”, — заявив він.

Але боротьба з впливом з боку Росії в Європі ведеться, зазначив політолог.

“Є позитивні результати боротьби з російською пропагандою. Є опір. Але я б не дав виключно позитивну оцінку. Наприклад, у Німеччині досі присутня якась розслабленість, яка в сукупності з не найкращим технічним оснащенням приносить свої негативні плоди. Тобто в деяких особливо чутливих сегментах, зокрема й сегментах інфраструктури, для іноземних шпигунів є досить відкрите поле діяльності”, — сказав він.

Читайте також: Країни Євросоюзу дедалі активніше викривають російських диверсантів — подробиці (ВІДЕО)

Прямий ефір