Країни Євросоюзу дедалі активніше викривають російських диверсантів — подробиці (ВІДЕО)

Ілюстративний скріншот: uatv.ua

Усунення всіх загроз, пов’язаних із впливом Росії на польську політику, є питанням державної безпеки, підкреслив прем’єр-міністр Польщі Дональд Туск. За його словами, польські спецслужби на території Росії виявили кілька місць концентрації організованих груп нелегальних мігрантів із російськими візами: йдеться про тисячі осіб. Також Туск припустив, що російські спецслужби можуть стояти й за підпалом одного з найбільших торгових центрів Варшави 12 травня, інформує FREEДОМ.

“Польські спецслужби працюють дуже ефективно в контексті спроб саботажу та диверсій на території Польщі та сусідніх країн. Переважно Литва й Латвія перебувають під загрозою. Я раніше інформував про затримання дев’яти осіб, тепер затримано ще трьох. Польські спецслужби зараз перевіряють усі версії, але дуже ймовірно, що російські спецслужби були також залучені в гучній пожежі у Варшаві”, — сказав прем’єр-міністр Польщі.

Як зазначили в Міністерстві внутрішніх справ Польщі, з початку року в країні активізувалася діяльність російських й білоруських спецслужб. За словами Туска, диверсії можуть відбуватися не тільки в Польщі — аналогічні сигнали надходять і зі Швеції, а також Литви та Латвії. Зокрема, президент Литви Гітанас Науседа заявив, що спроби диверсій можуть повторитися і в його країні.

“Завчасно виявити та зірвати такі плани непросто. Тим більше складно встановити зв’язок між якимось підпалом і політичним замовленням із Росії. На жаль, ми маємо інформацію, що подібні випадки диверсій можуть повторюватися. Коли наші противники намагатимуться дестабілізувати нашу внутрішньополітичну ситуацію, ми повинні зробити все можливе, щоб не допустити цього”, — сказав президент Литви в інтерв’ю литовському медіахолдингу LRT.

Нещодавно у Вільнюсі теж була пожежа в торговому центрі. Влада закликала підприємства та організації, що підтримують Україну, підвищити рівень безпеки. За словами голови Національного центру управління кризами Литви, алгоритм дій паліїв у різних країнах приблизно один і той самий. У соцмережах поширюють заклики влаштувати підпал і пропонують виконати легку роботу за гроші.

Водночас президент Естонії Алар Каріс скликає Раду з державної оборони для обговорення диверсій та операцій впливу РФ.

“Російське керівництво багато в чому сприймає цю війну як саме війну проти країн НАТО й, відповідно, розглядає країни НАТО як своєрідний тил України. Але при цьому, природно, вони поки що не наважуються атакувати відкрито територію країн НАТО. Але застосовують методи гібридної війни”, — сказав політолог Петро Олещук.

Тим часом Рада ЄС закликала відповідні органи Євросоюзу та країн-членів не допустити іноземного втручання в європейські вибори. У заяві йдеться про те, що демократичні країни дедалі частіше стикаються зі спробами різними гібридними способами підірвати виборчий процес, наприклад, за допомогою дезінформації та кібервтручань. Вибори до Європейського парламенту мають відбутися з 6 по 9 червня.

Читайте також: Росія веде “тіньову війну” проти Європи і намагається змусити Захід відмовитися від підтримки України — подробиці (ВІДЕО)

Прямий ефір