Кожна друга балістична ракета Ірану вийшла з ладу після пуску під час атаки по Ізраїлю — подробиці (ВІДЕО)

Ілюстративний скріншот: uatv.ua

Близько половини балістичних ракет, запущених Іраном по Ізраїлю під час масованої атаки в ніч на 14 квітня, вийшли з ладу. Вони або не зуміли злетіти, або впали, не досягнувши мети. Про це низці західних медіа розповіли високопоставлені американські чиновники, інформує FREEДОМ.

“Іран запустив від 115 до 130 балістичних ракет, націлених на Ізраїль… Лише близько половини з них було успішно перехоплено. Решта зазнала невдачі в польоті і не досягла своїх цілей. Ось і все про хвалений потенціал Ірану в галузі створення балістичних ракет”, — йдеться в публікації видання The Wall Street Journal.

Збройне ембарго та дедалі нові й нові обмеження, які запроваджують щодо Ірану західні країни, негативно впливають на якість виробленої всередині держави продукції насамперед високотехнологічної. Однак Ісламська республіка все ще може випускати зброю. Ба більше, після початку повномасштабного вторгнення Росії в Україну вона примудрилася наростити обсяги експорту озброєнь. Один із постійних покупців — Російська Федерація. Москва імпортує не тільки дрони-камікадзе типу Shahed (“Шахед”) та технологію їхнього виробництва, а й балістичні ракети, які, як засвідчила практика, в половині випадків несправні.

“Я не думаю, що це можуть бути серйозні відмінності, оскільки там продають росіянам ці ракети, а тут захищають свою безпеку, як вони вважають, й використовують у бойових умовах ці ракети. Вони все-таки здійснювали підготовку, перевірку тих ракет, які застосували проти Ізраїлю. Звісно, намагаються підтримувати рівень і тих, які надходять Російській Федерації. Але разом з тим я не думаю, що одні серйозно відрізняються від інших”, — сказав засновник благодійного фонду “Закриємо небо України”, генерал-лейтенант Ігор Романенко.

Попри постійні масовані атаки на об’єкти критичної та енергетичної інфраструктури, Росія не змогла вивести з ладу енергосистему України взимку 2022 — 2023 років. Сили оборони України тільки у 2023 році збили 3 578 повітряних цілей. Але російські удари все ще більш результативні, ніж атака Ірану на Ізраїль, стверджують аналітики.

“Україні потрібна значна кількість західних систем ППО та винищувачів, здатних перехоплювати безпілотники й ракети, щоб створити об’єднану парасольку протиповітряної оборони, яка хоча б віддалено буде настільки ж ефективною, як та, що її Ізраїль і його союзники успішно використали 13 квітня”, — йдеться у звіті Інституту вивчення війни.

Друга причина — географія: площа України у 29 разів більша за площу Ізраїлю. До того ж спільний кордон із країною-агресором та близькість до неї російських пускових рубежів значно скорочують час для виявлення, відстеження та ліквідації цілей.

Крім того, на відміну від Тель-Авіва, Києву збивати ракети та дрони союзники не допомагають. Але розвиток протиповітряної оборони України, насичення її зенітно-ракетними комплексами та використання авіації може змінити ситуацію.

“Насамперед не вистачає зенітно-ракетних комплексів із протиракетними можливостями, таких як Patriot, SAMP-T та їхні аналоги, зокрема, наприклад, “Праща Давида” хоча б. Є і більш висотні ізраїльські ЗРК, а також винищувачі. Вони допомогли б здійснювати нам дії в протиповітряній обороні по аеродинамічних цілях, а також протидіяти Російській Федерації у використанні керованих авіаційних бомб”, — сказав Романенко. 

Україна отримає літаки F-16, оснащені новітнім озброєнням, — вони зможуть вражати цілі глибоко в тилу противника, заявив міністр закордонних справ Норвегії. Коли саме винищувачі з’являться в українському небі, поки невідомо. Але за даними командування Повітряних сил ЗСУ, навчання українських пілотів на F-16 у США та Данії вже на завершальному етапі.

Читайте також: Удар у відповідь, коаліція на Близькому Сході або мовчання: якою буде реакція Ізраїлю після атаки Ірану

Прямий ефір