Корупція в Росії: як заступник Шойгу наживається на будівництві в зруйнованому окупованому Маріуполі (ВІДЕО)

Ілюстративний скріншот: uatv.ua.tv

У Російській Федерації корупція досягла колосальних масштабів. Заступник міністра оборони Росії Тимур Іванов вибудував корупційну імперію на будівельних фірмах. Особливо багато вдалося вкрасти на так званому “відновленні” знищеного й окупованого Росією Маріуполя, повідомляє FREEДОМ.

У березні, коли російське телебачення показало ролик про візит Путіна до окупованого російською армією Маріуполя, весь світ почув слова місцевої мешканки за кадром:

“Це все неправда. Це все напоказ”.

Точніше ситуацію описати неможливо. Росія фактично стерла з лиця землі Маріуполь і вбила десятки тисяч мирних жителів. Але кремлівські засоби масової інформації (ЗМІ) продовжують рапортувати про побудовані будинки та щасливих новоселів. Ось тільки й замовники, і підрядники прекрасно розуміють, що контроль над тим, що залишилося від Маріуполя — це ненадовго. Тому й масштаби крадіжок на будівництві колосальні.

“Побудували вони поки один-єдиний житловий комплекс (ЖК), запустили туди кота, крутять це у всіх своїх роликах. Найголовніше — ніхто не знає, чи надовго Маріуполь із Росією. А раз так, навіщо взагалі щось будувати, якщо все одно заберуть назад або розбомблять? Але гроші виділяються й освоюються. Загалом, війна — це золотий час для військових підрядників”, — розповів колишній військовий будівельник у коментарі Центру “Досьє” Сергій Хоробрих.

Наразі Росія у Маріуполі побудувала всього 12 п’ятиповерхівок. Але чиновники Міноборони федерації зуміли відмити на цьому десятки мільярдів рублів. Кожен будинок оформляють як “пам’ятник культури”, додають до кошторису незаплановані витрати, і нібито завищують зарплати через так звану “специфіку регіону”. Це робить вартість проєкту в 3-4 рази більшою за реальну. Уся різниця йде в кишені чиновників. За словами російських же економістів, війна Росії проти України стала неоціненним ресурсом для корупціонерів.

Бенефіціар Маріупольської схеми — заступник міністра оборони Росії Тимур Іванов. Крадіжкою грошей російських платників податків в особливо великих розмірах він займається щонайменше з 2016 року. А щоб було простіше взяв у подільники сенатора Олександра Тер-Аванесова, повідомляють розслідувачі Центру “Досьє”. Будь-яке переслідування корупціонерам не загрожує. Адже в Кремлі традиційно використовують жадібність і схильність до крадіжок чиновників як запоруку їхньої лояльності. За словами експертів, Росія завжди використовувала тимчасово окуповані території для реалізації корупційних схем.

“Ось приклад: голова Чечні Рамзан Кадиров — головний розпилювач і бенефіціар від окупації Москвою Чеченської республіки Ічкерія. Відповідно, така ж аналогічна практика Москвою поширюється і на всі інші тимчасово-окуповані території. Ті ж самі Абхазію, Південну Осетію, Грузію”, — зазначив юрист, почесний консул Чеченської республіки Ічкерія в Україні Юрій Шуліпа.

12 п’ятиповерхівок посеред знищеного Маріуполя російська пропаганда регулярно демонструє громадянам як доказ турботи про жителів на тимчасово окупованих російською армією територіях. Не потрібно бути виконробом, щоб розуміти, що фінальні будівлі коштують у рази дешевше від заявленого. Але російське суспільство воліє не ставити запитань.

“Не потрібно забувати, що у простих росіян немає вибору. Вони змушені вірити в те, що їм пропонує Кремль. А інакше їм доведеться визнати, що їхня країна виявилася колективним покидьком і вбивцею. Їхня країна виявилася ще й невдахою”, — розповіла телеведуча, психолог Лариса Волошина.

З жовтня 2022 року заступник міністра оборони Росії Тимур Іванов перебуває під санкціями ЄС. Раніше він регулярно відпочивав у Європі. Тепер же витрачати гроші в Париж і Куршавель їздить його дружина. Нещодавно вона витратила в паризьких бутиках понад 70 тис. євро.

Читайте також: Росія продовжує геноцид місцевого населення в Маріуполі — подробиці від депутата міськради

Прямий ефір