Корупція та відпочинок у Європі коштом платників податків — звичайне явище для чиновників з Росії — подробиці (ВІДЕО)

Ілюстративний скріншот: uatv.ua

Поки одні громадяни Російської Федерації відправляють своїх чоловіків на фронт, інші збільшують бюджет на відпочинок. Іркутські депутати подвоїли собі компенсацію на санаторно-курортне лікування: до 110 тис. рублів. І це за дефіциту міського бюджету в 430 млн рублів, інформує FREEДОМ.

Обов’язок кожного громадянина Росії — захист батьківщини. Ніякі санкції росіянам не страшні, а бідність — це вимушений захід. Щодня з усіх телеекранів про це сурмлять російські чиновники. Щоправда, про те, що, попри погіршення економічної ситуації, вони продовжують замовляти путівки державним коштом, тільки згадувати про це забувають.

Переживати за батьківщину і лікуватися коштом платників податків звичайне явище для більшості регіонів Росії. У тому числі й для найбільш дотаційних, таких як Дагестан. 30 млн рублів йде на оплату відпочинку чиновників у здравницях курортів Кавказьких Мінеральних Вод. 

“Путівка охоплює проживання, харчування, лікування, культурно-дозвіллєве обслуговування, обов’язковий набір медичних послуг та оздоровчих заходів. Відповідний контракт підписала Адміністрація Глави та уряду регіону з єдиним учасником закупівлі “Надання послуг з організації санаторно-курортного лікування осіб, які заміщають посади державної цивільної служби Республіки Дагестан”, — з публікації видання “Черновик”.

Попри те, що обсяг внутрішніх авіаперевезень у Росії впав на 14%, а галузь зазнає великих збитків, для працівників держкорпорації в Ставропольському краї замовили путівок на 30 млн рублів. Про те, що корупція невіднятна частина російської політики не знає тільки ледачий. 

Голова Ради Федерації Валентина Матвієнко запропонувала ввести мораторій на закон про держзакупівлі, щоб можна було “швидше освоювати кошти”.

“Не дивлячись на те, що масштаби корупції в Росії вражають уяву, з іншого боку, є низка стримувальних чинників, які не дають їм змоги розгулятися вже дуже сильно. Один із чинників – це необхідність проводити держзакупівлі для державних органів публічним чином через сайт держзакупівель. Зараз під приводом воєнної ситуації намагаються позбутися, зрозуміло, вони зараз від усього хочуть позбутися. Крім цього, потрібно не забувати, що ця ініціатива вигідна і самій Матвієнко. Тому що її син збагачується на державних підрядах”, — пояснює журналіст-розслідувач Сергій Єжов.

Закриті декларації, скасування прозорої процедури державних закупівель — усе це заходи, викликані воєнною ситуацією, кажуть російські чиновники. А на ділі, це лише спрощує просування корупційних схем. З одного боку, депутати “Единой России” називають зрадниками батьківщини тих, хто засуджує війну проти України або виїжджає в недружні країни Заходу. А з іншого, мають нерухомість у країнах НАТО. 

“Чим голосніше якийсь російський політик кричить про патріотизм, чим жорсткіше він закликає розправлятися з Україною, чим активніше критикує країни Заходу, тим активніше він збагачується. Якщо говорити про депутата Морозова, це один з ідеологів партії “Единая Россия”, то він записав чорногорську віллу на свою сестру. Ми довели, що він користується цією нерухомістю, тому що виявили на Google-картах знімок поруч автомобіля, який належить депутату Морозову”, — зазначає Сергій Єжов.

Інший депутат Державної Думи від “Єдиної Росії” Олег Матвейчев, який називає НАТО “раковою пухлиною на тілі планети”, а росіян, які виїхали з країни, — “іудами”, не відмовив собі в можливості відсвяткувати весілля доньки Лідії в одній із країн Європи. Зараз вона живе в Женеві та працює в міжнародній організації, яка займається проблемами етики, розповідають журналісти-розслідувачі команди Навального.

Читайте також: Корупція та клановість путінського режиму сприяють Україні на полі бою, — Яковенко

Прямий ефір