Корупція та клановість путінського режиму сприяють Україні на полі бою, — Яковенко

Ігор Яковенко. Фото: espress.tv

Корупція і клановість, що лежать в основі путінського режиму, сприяють Україні на полі бою. Таку думку сьогодні, 24 січня, в ефірі телеканалу FREEДОМ висловив російський опозиційний журналіст, колишній депутат Держдуми РФ Ігор Яковенко.

На його думку, корупція, яка вважається хворобою держав, у Росії лежить в основі влади.

“Путінський режим стоїть на корупції. Ця влада була створена для того, щоб красти. І корупція є фундаментальною основою путінського режиму, її неможливо витягнути з цього режиму, і тому крадуть. І друга основа — це те, що іноді називається таким словом “непотизм”, тобто призначення наближених, кумівство. Але в Росії це має такий от характер клановості влади. Тобто насправді Путін призначає своїх приятелів, кримінальників, з яким він починав своє кримінальне життя. Власне кажучи, основою, так би мовити, особистості Путіна є, безумовно, кримінал. Тобто він починав своє життя в цій секції організованої спортивності — дзюдо. І зараз його наближені — його тренер із дзюдо, його спаринг-партнер із дзюдо, вони є якраз одними з головних злодіїв”, — сказав Яковенко.

Корупцію і тотальне кумівство він назвав основною причиною нинішнього стану російської армії, коли багато мобілізованих, яких відправляють воювати в Україну, змушені за свої гроші купувати обмундирування.

“Насправді все це близьке оточення Путіна, воно, так би мовити, замішане в цих крадіжках. Тобто завдяки їм, насправді, — це велика, це дуже хороша новина для України. Тому що, звісно, якби путінський режим не був заснований на корупції, то російська армія була б дещо ефективнішою… І якби основою російської влади не була корупція, то ця війна коштувала б більших зусиль Україні й більших людських життів. Тому можна певною мірою подякувати російській владі за те, що вона така корупційна”, — переконаний Яковенко.

На його думку, керівництво російської армії сьогодні деградувало, і це теж хороший знак для України.

“І навіть ось той процес приватизації армії, який зараз триває повним ходом, — це теж дуже для України хороший процес, тому що це руйнує єдиноначальність, розумієте? Тому що “пригожинці” слухаються тільки Пригожина, “кадировці” слухаються тільки Кадирова. Зараз Шойгу створює свою приватну військову компанію, яка теж не буде підкорятися, відповідно, Генеральному штабу і Герасимову. Тобто це все на користь, це все наближає крах цієї фашистської держави, і стає основою того, що буде зрештою третій остаточний етап розвалу Російської імперії. Це все хороші новини для України”, — вважає Яковенко.

Читайте також: Ідеологію нинішнього путінізму описав політолог

Прямий ефір