Колишній нардеп України отримав заочно 14 років за державну зраду — деталі

Ілля Кива. Фото: facebook.com/kivailya

Личаківський районний суд міста Львова сьогодні, 13 листопада, ухвалив обвинувальний вирок у справі відносно колишнього народного депутата України Іллі Киви. Про це повідомили у пресслужбі суду, інформує FREEДОМ.

Суд визнав Іллю Киву винуватим у вчиненні кримінальних правопорушень, а саме передбачених:

  • ч. 3 ст. 109 (публічні заклики до насильницької зміни та повалення конституційного ладу і захоплення державної влади особою, яка є представником влади, з використанням засобів масової інформації);
  • ч. 1 ст. 111 (державна зрада, тобто діяння, умисно вчинене громадянином України на шкоду суверенітетові, територіальній цілісності та недоторканності, обороноздатності, державній, економічній чи інформаційній безпеці України шляхом надання іноземній державі допомоги в проведенні підривної діяльності проти України);
  • ч. 2 ст. 436-1 (публічне використання символіки комуністичного тоталітарного режиму, вчинене особою, яка є представником влади); ст. 436 (публічні заклики до агресивної війни) Кримінального кодексу України.

Суд призначив Іллі Киві покарання у виді позбавлення волі строком 14 років з конфіскацією майна.

“Прокурори у суді довели, що колишній народний обранець, перебуваючи на території РФ, брав участь у пропагандистських шоу на російському телебаченні. Він публічно закликав вище керівництво держави-агресора до насильницької зміни конституційного ладу і захоплення державної влади в Україні. Пропонував фізично усунути високопосадовців держави, а також публічно закликав до ведення агресивної війни на території України”, — заявили в Офісі генерального прокурора України.

Зараз Ілля Кива оголошений в міжнародний розшук.

В Офісі генпрокурора додали, що розгляд кримінального провадження здійснювався у формі спеціального судового провадження за відсутності обвинуваченого у зв’язку з його переховуванням від органів слідства та суду на території РФ.

Читайте також: “Держзрада не має терміну давності”: замах на Царьова проаналізував Загородній

Прямий ефір