Ключова тема — оборона і безпека: заяви Зеленського і Марін за підсумками зустрічі у Києві (ВІДЕО)

Санна Марін і Володимир Зеленський. Фото: president.gov.ua

Сьогодні, 10 березня, до України із візитом прибула прем’єр-міністерка Фінляндської Республіки Санна Марін. Разом із президентом України Володимиром Зеленським ушанували памʼять захисників і захисниць, які віддали свої життя за Україну, і памʼять Героя України Дмитра Коцюбайла, “Да Вінчі”, а також провели перемовини. Про це інформує FREEДОМ із посиланням на пресслужбу глави держави.

Перед зустріччю із Зеленським Марін відвідала поранених українських військових, які проходять лікування в одному з київських шпиталів.

Ключовими темами переговорів лідерів у Києві були оборона й безпека. Сторони обговорили й питання посилення санкційного тиску на Російську Федерацію. Зеленський також наголосив на важливості тиску на всіх юридичних і фізичних осіб країни-терориста, які беруть участь в атаці на енергосистему України, у ракетній програмі, а також на суб’єктів інших держав, які допомагають Росії здійснювати ракетний терор.

“Важливо спільно завадити державі-терористу в її намаганнях обходити санкції Євросоюзу через торгівлю з третіми країнами. Передусім це стосується товарів, які важливі для ВПК держави-терориста та інших її галузей, що безпосередньо підтримують та спонсорують війну, агресію Росії. Ми повинні прийти до того, що глобальні санкції мають бути запроваджені й повністю заблокують будь-які можливості відновлювати ракетний потенціал Російської Федерації, отримувати нові дрони, нові технології тощо”, — заявив президент.

Йшлося про притягнення держави-терориста до відповідальності. Зеленський нагадав, що Фінляндія приєдналася до основної групи зі створення спеціального трибуналу щодо агресії Росії проти України, засудження цієї агресії.

Зеленський і Марін докладно обговорили й питання відновлення України після перемоги.

“Для нас сьогодні важлива не лише відбудова цілих галузей, а й допомога нашим людям. Ми говоримо про школи, університети, про домівки для українців. І я вдячний, що пані прем’єр-міністр погодилася відвідати одну зі шкіл після нашої зустрічі в місті Ірпені”, — зазначив глава держави.

Крім того, як наголосив президент, Україна цінує підтримку з боку Фінляндії міжнародних ініціатив, зокрема гуманітарної програми Grain from Ukraine.

“І, звичайно, я вдячний за готовність працювати разом з нами над імплементацією пунктів української формули миру. Сьогодні це питання також порушувалося. В цьому контексті ми обговорили протистояння екоциду, який влаштувала Російська Федерація. Фінляндія готова до координації разом з іншими партнерами у виконанні цього пункту формули”, — повідомив глава держави. 

Окремо Зеленський подякував Фінляндії за підтримку України на шляху до повноправного членства у Європейському Союзі та НАТО.

Президент наголосив, що новий оборонний пакет Фінляндії для України — це те, що посилює на полі бою — полі перемоги.

Своєю чергою Санна Марін зазначила, що нещодавно Фінляндія надала Україні 14-й пакет оборонної допомоги, який містить важке озброєння, і наголосила, що її країна й далі підтримуватиме Україну. За її словами, Фінляндія виділила пакет підтримки для освітньої галузі, допомагає енергетичним обладнанням.

Марін зауважила, що Фінляндія увійшла до кола країн, які мають забезпечити відповідальність Росії за злочин агресії проти України, та підтримує створення в Гаазі міжнародного центру для обвинувачення й переслідування за злочини агресії.

“Ми підтримуємо формулу миру президента Зеленського й хочемо, щоб цей план почав працювати. Лише тривалий мир може дати нашій родині європейських країн, євроатлантичній родині спокій і добробут. Ми хочемо, щоб Україна увійшла до НАТО як одна із союзних держав Альянсу”, — сказала прем’єр-міністерка.

За її словами, Фінляндія також підтримує боротьбу з корупцією в Україні, щоб можна було рухатися в бік європейської інтеграції, і готова надавати всю необхідну допомогу.

“Я дуже рада зустрітися сьогодні особисто з паном президентом Зеленським у Києві. Ви — символ мужності, хоробрості й перспективи кращої майбутньої Європи”, — резюмувала голова уряду Фінляндії.

Зазначається, що у межах візиту Санни Марін до України було підписано низку документів. Зокрема, віцепрем’єр-міністр з відновлення України — міністр розвитку громад, територій та інфраструктури Олександр Кубраков і міністр довкілля та зміни клімату Фінляндської Республіки Марія Огісало підписали Меморандум про взаєморозуміння між урядами України та Фінляндії.

Ще один Меморандум про взаєморозуміння підписали міністр захисту довкілля та природних ресурсів України Руслан Стрілець і Марія Огісало.

Читайте також: Третій візит генсека ООН за час війни до України — що обговорили з президентом і про що заявили (ВІДЕО)

Прямий ефір