Ключова мета — максимальна підтримка України: стартував 12-й “Форум свободной России” — подробиці з Вільнюса (ВІДЕО)

"Форум свободной России" у Вільнюсі. Скріншот: uatv.ua

Сьогодні, 23 лютого, у Вільнюсі стартував “Форум свободной России”. Російська опозиція за кордоном збирається вже в 12-й раз, щоб обговорити найважливіші теми — демонтаж диктатури Путіна і відновлення України, повідомила з місця події журналістка FREEДОМ Лариса Зубенко.

Захід триватиме два дні — 23 і 24 лютого. Як заявляли організатори, до проведення форуму вони отримали близько 200 заявок на участь.

Традиційно, серед учасників “Форуму свободной России” зібралися відомі російські опозиційні діячі: політики, журналісти, правозахисники, економісти. Серед них — Ілля Пономарьов, Гаррі Каспаров, Геннадій Гудков, Альфред Кох, Микола Полозов та інші. Буде представлена на заході й українська сторона.

Журналістка нагадала, що “Форум свободной России” було засновано ще 2016 року. Відтоді було проведено 11 подібних заходів. Весь цей час учасники форуму виступали за лібералізацію Росії, повалення путінської диктатури і територіальну цілісність України.

“Від початку повномасштабного вторгнення російських військ в Україну у 2022-му ця діяльність стала більш насиченою. І, звісно, сьогодні обговорюються проблеми більш глобальні та масштабні. Уже було проведено п’ять антивоєнних конференцій у Вільнюсі, Ризі та Таллінні”, — розповіла Зубенко.

Генпрокуратура Росії визнала “Форум свободной России” “небажаною організацією”.

Перша панель заходу стосуватиметься правозахисної діяльності.

Як зазначив адвокат Микола Полозов, учасники під час обговорення торкнуться такої важливої теми, як утримання українських військовополонених у російських колоніях.

“Я хочу порушити питання про дуже серйозну проблематику — українські військовополонені та цивільні заручники, які утримуються Росією без будь-яких правових підстав. На жаль, цьому приділяється не дуже багато уваги. Я сподіваюся, що майданчик форуму дасть змогу привернути додаткову увагу до цієї проблеми. Адже йдеться про тисячі людей, які просто зараз перебувають у нелюдських умовах”, — акцентував правозахисник.

На думку Полозова, дуже важливо, що російська опозиція вже перейшла від загальних антивоєнних гасел безпосередньо до підтримки білоруських і російських добровольців, які воюють на боці України.

“Ключовою метою російської опозиції є повалення путінського режиму. І я радий тому, що “Форум свободной России” підтримує концепцію збройного опору, тому що мирний протест себе вичерпав. Про це можна сказати абсолютно точно після вбивства Олексія Навального. Підтримка російських добровольчих організацій у складі Збройних сил України — це, дійсно, для російської опозиції великий крок уперед”, — наголосив Полозов.

У листопаді минулого року на майданчику “Форума свободной России” відбувся аукціон, де було зібрано 50 тис. євро. Всі вони були спрямовані на потреби білоруських і російських добровольчих батальйонів, які сьогодні на фронті в Україні відстоюють свободу своїх держав — Росії та Білорусі, доповнила журналістка.

Микола Полозов також акцентував, що рефреном цього форуму має стати максимальна підтримка України.

“Зараз саме Україна перебуває на вістрі боротьби з кремлівською владою. Саме українці несуть основну шкоду від злочинних дій Кремля. Вони платять своєю кров’ю і життями. Я сподіваюся, що Захід, який реагує на подібні заходи російської опозиції, дослухається і збільшить допомогу Україні. на мій погляд, та підтримка, яка є, недостатня. Її треба максимально збільшувати”, — акцентував Полозов.

На форумі у Вільнюсі також буде порушено й тему смерті російського опозиціонера Олексія Навального. Учасники переконані, що це вбивство, до якого причетний безпосередньо глава Кремля Путін.

Читайте також: Російський бунт буде нещадним, люди чекають сигналу: інтерв’ю з російським опозиціонером Іллею Пономарьовим

Прямий ефір