По стратегічно важливих у військовому плані об’єктах на території РФ необхідно завдавати більше ударів. Існує три основні напрямки, які потрібно доопрацьовувати. Таку думку сьогодні, 22 червня, в ефірі телеканалу FREEДОМ висловив радник глави Офісу президента України (ОПУ) Михайло Подоляк.
“Перше — це знищення, безумовно, тих чи інших підприємств або накопичувальних баз сирої нафти або переробленої нафти. Друге — це елементи єдиної радіолокаційної мережі в Росії, куди входять не тільки системи ППО, а й система радіоелектронного стеження, радіоелектронного аналізу, радіоелектронної розвідки. І третя складова — це будь-які військові виробництва, які так чи інакше є обов’язковими сьогодні для масштабування виробництва на їхній території”, — перелічив він.
Подоляк зауважив, що Україна не має достатньої кількості ракет власного виробництва для того, щоб завдавати більше ударів по території РФ.
“Коли воюєш із таким великим ресурсним опонентом, усе залежить від масштабів ударів, які ти наносиш по території ворога. Тобто в такому випадку 10 ракет недостатньо. На мій погляд, кількість ударів має бути десятикратно, а краще ще більше збільшена. Тоді це суттєво підірве, по-перше, економіку Росії в повному розумінні цього слова. Тому що це сировинна економіка, вона не змінилася, вона не є високотехнологічною. І Росія може, безумовно, на ринку продавати тільки продукти первинної переробки й, відповідно, коштом цього отримувати якусь прибутковість, знову ж таки, фінансуючи далі закупівлю тієї чи іншої військової техніки або амуніції. Друге, безумовно, ми повинні демонструвати, а Росія підтверджувати неспроможність захисту своїх об’єктів, зокрема критичної інфраструктури. Росія насправді — це колос на глиняних ногах. Ну і третя складова це, звичайно ж, психологічний вплив на громадян, які не зовсім адекватні. Дуже приємно сидіти у себе, не бути у війні, говорити про те, що давайте ще більше вбивати українців. От щойно вони будуть у своїх домівках бачити ці очікування, страх тих чи інших ударів, зокрема по об’єктах нафтопереробки та інших виробничих підприємствах, звичайно, психологічно вони почнуть це все в більшому обсязі усвідомлювати, обговорювати, і це буде інша змінена громадська думка в Росії”, — пояснив свій погляд радник глави Офісу президента.
Таким чином, на його думку, з’явиться вплив на всі інші елементи війни.
Читайте також: Обмеження на удари по РФ мають бути повністю зняті — аналіз експерта-міжнародника
Нагадаємо, Україна завдала низки успішних ударів по території РФ. Зокрема безпілотниками було атаковано чотири нафтопереробні заводи (НПЗ) у Краснодарському краї та Астраханській області. Крім того, завдавали ударів по місцях зберігання і підготовки до застосування “Shahed-136/Герань-2”, навчальних корпусах, розташованих у Краснодарському краї. Такі удари впливають як на енергетику країни-агресора, так і на її військовий потенціал. І подібні атаки триватимуть. Причому Краснодарським краєм удари не обмежаться. Таку думку озвучив спікер Української добровольчої армії “Південь” Сергій Братчук.