Обмеження на удари по РФ мають бути повністю зняті — аналіз експерта-міжнародника

ATACMS. Ілюстрація: gettyimages.com

Саме здоровий глузд свідчить про те, що будь-які обмеження на удари України американською та загалом західною зброєю по Російській Федерації мають бути зняті. Такі удари не порушують законів та звичаїв війни й міжнародного права. А дозволи із застереженнями та уточненнями показують, що у Вашингтоні триває дискусія з цього приводу між сторонами з різними позиціями. Таку думку сьогодні, 22 червня, в ефірі телеканалу FREEДОМ висловив політолог-міжнародник, директор Центру громадських досліджень “Український меридіан” Дмитро Левусь.

“Одна з цих позицій зрозуміло, на чому базується. Вона базується на тому, що нібито це може призвести до більшої ескалації та втягування Сполучених Штатів у війну. Хоча насправді це зовсім не так. Просто треба згадати, що Росія спочатку заявляла, що, наприклад, удар по Криму означатиме, що це удар по території Російської Федерації. У них Крим скрізь був виведений за дужки. По Криму з 2022 року різноманітною зброєю, зокрема західного виробництва, завдаються удари. І це не втягнуло у війну ані Сполучені Штати, ані Францію, ані Велику Британію… Так само Російська Федерація проголосила ще чотири області України нібито своєї території, і по них також завдають ударів саме американською зброєю”, — каже гість ефіру.

Однак, як зазначає Левусь, очевидно, що російський блеф із погрозами впливає на певну частину американського істеблішменту.

“Але сама по собі логіка розвитку війни призводить до того, що ці обмеження поступово знімаються. Десь знімаються з боєм чи спробами відіграти назад, чи якимись уточненнями”, — додає він.

Натомість експерт вважає, що певні обмеження на використання зброї збережуться до кінця війни, але з’являться чітко окреслені кордони застосування.

“Вони будуть досить чітко визначені щодо класів застосування зброї, куди, по яких цілях і все-таки буде окреслено якусь територію”, — вважає Дмитро Левусь.

Читайте також: “Справа не в географії, а в здоровому глузді”: США розширюють можливості ЗСУ для ударів по військових об’єктах у Росії (ВІДЕО)

Раніше керівник військових програм Центру глобалістики “Стратегія ХХI” Павло Лакійчук в ефірі FREEДOM зазначив, що, завдаючи майже щоденних ударів по об’єктах протиповітряної оборони ворога, Збройні сили України створюють “коридор” до важливих військових об’єктів Росії.

Читайте такожСША дозволяють ЗСУ застосовувати американську зброю в будь-якій точці кордону з Росією — деталі

Прямий ефір