Канада приєднається до підготовки українських пілотів на F-16 та надасть допомогу на 650 млн дол.: деталі перемовин Зеленського із Трюдо 

Джастін Трюдо та Володимир Зеленський. Фото: president.gov.ua

Україна одержала від Канади новий пакет оборонної підтримки, який містить бойові бронемашини та броньовані машини для евакуації, необхідні для порятунку життів поранених військовослужбовців. Крім того, Оттава ухвалила рішення приєднатися до підготовки українських пілотів для літаків F-16. Про це заявив президент України Володимир Зеленський за підсумками зустрічі із прем’єр-міністром Канади Джастіном Трюдо, інформує FREEДОМ.

Глава держави подякував очільнику канадського уряду за підтримку України та її народу. За його словами, від початку повномасштабного вторгнення РФ Канада надала допомогу на понад 8 млрд канадських доларів і підготувала майже 40 тис. українських військових у межах операції UNIFIER.

Під час перемовин сторони обговорили оборонну співпрацю. Зеленський відзначив лідерство Канади в гуманітарному розмінуванні та висловив сподівання, що з канадською підтримкою буде реалізовано завдання з очищення всієї української землі від мін і снарядів, що не розірвалися. 

“Дуже ціную рішення Канади приєднатися до підготовки пілотів для літаків F-16. Дякую, Джастіне. Сьогодні ми докладно обговорили посилення нашого повітряного щита. Подякував прем’єр-міністру за рішення його уряду закупити для потреб України нову партію ракет для систем ППО. Це дуже своєчасно з огляду на щоденні російські удари ракетами та іранськими “Шахедами” по наших містах, по наших людях, по нашій цивільній інфраструктурі”, — повідомив Зеленський. 

Обговорювалася і співпраця України й Канади у сфері військової промисловості, зокрема спільне виробництво озброєння. 

Президент запросив до участі канадські компанії у першому Форумі оборонних індустрій, який проведуть в Україні незабаром.

Підписану оновлену Угоду про вільну торгівлю з Канадою український президент назвав “базою для відбудови України”. 

Він також відзначив готовність Канади продовжувати санкційний тиск на Росію.

Крім того, сторони обговорили різні аспекти української формули миру, зокрема пункти, що стосуються засудження Росії за агресію та компенсації усіх завданих нею збитків. 

“Вдячний за лідерство в роботі над безпековими гарантіями для України на період до вступу в НАТО. Наші команди працюють над підготовкою двостороннього документа щодо безпекових гарантій”, — наголосив Зеленський. 

Своєю чергою, Джастін Трюдо оголосив про виділення 650 млн канадських доларів військової допомоги Україні протягом наступних трьох років.

Він підтвердив, що Канада надаватиме інструкторів для тренування пілотів на F-16, а також допомагатиме з обслуговуванням танків. Крім того, Україні передадуть 35 дронів із камерами високої точності, броньовані машини та амуніцію. 

Також країна зробить фінансовий внесок у створення консорціуму для передачі військового спорядження Києву й надасть значну макроекономічну допомогу у 2024 фіскальному році. 

Зеленський наголосив: коли Україна переможе, це буде спільна перемога з Канадою, з усіма друзями та партнерами та вільним світом.

Читайте також: У цій війні переможцями будуть люди, а не Кремль: виступ президента Володимира Зеленського в парламенті Канади

Прямий ефір