Існують юридичні обґрунтування того, що конфіскувати російські активи можна, — Несходовський

Ілля Несходовський. Фото: uatv.ua

У Європейському Союзі побоюються конфісковувати активи Росії, адже Європейський центральний банк зазначає, що це може призвести до неконтрольованих ризиків. Така позиція неспроможна і наразі існує низка юридичних обґрунтувань того, що конфіскувати російські заморожені активи можна. Таку думку сьогодні, 23 березня, в ефірі телеканалу FREEДОМ висловив економічний експерт Ілля Несходовський.

“Ця позиція неспроможна. Тому що ЄС і США заморозили російські активи ще 2022 року й обмежили доступ власника до активів. Це сталося задовго до сьогоднішнього дня, під час агресії Росії проти України. Країни Заходу вже здійснили кроки, які призвели до того, що ці активи тепер обмежені для людей, і з цієї причини інші вкладники не вкладали б активи”, — пояснив він.

Росія має понести відповідальність за злочини, які вона вчиняє на території України, тому конфіскація заморожених активів — перший крок.

“Дуже багато різних публікацій, юридичних обґрунтувань того, що конфіскувати російські активи можна. Росія здійснює міжнародний воєнний злочин, агресію. Ця конфіскація — це відповідальність конкретної країни за те, що вона здійснює: вбивства, мародерство, знищення інфраструктури тощо”, — наголосив економіст.

У Європі наразі не існує правових механізмів конфіскації активів. Їх необхідно створити.

“Мають бути правові механізми. На сьогодні в Європі таких правових механізмів немає. В американців такі правові механізми були, тому що вони й в минулому робили відповідні кроки щодо диктаторів, які були в Іраку, Ірані, Венесуелі. Відповідно, країни ЄС намагаються якимось чином зараз не здійснювати кроки, а просто обговорюють”, — констатував експерт.

Читайте також: Передача заморожених російських суверенних активів на користь України: про проблеми та шляхи їхнього розв’язання розповів Савченко

Прямий ефір