Іран назвав умову для повного відкриття Ормузької протоки — подробиці

Танкери в Ормузькій протоці. Фото: ap.org

Ормузька протока стане повністю відкритою лише після того, як Ірану компенсують фінансові збитки від бойових дій. Про таку умову заявив високопоставлений іранський чиновник, повідомляє FREEДОМ з посиланням на CNN.

Таким чином Тегеран фактично пов’язує відновлення повноцінного судноплавства не лише з гарантіями безпеки, але й з новими політичними та фінансовими умовами.

Раніше президент США Дональд Трамп дав Ірану 48 годин на те, щоб країна відкрила Ормузьку протоку. Інакше Вашингтон буде змушений вдатися до жорстких військових заходів.

В адміністрації президента Ірану відреагували на ультиматум Трампа, заявивши, що така риторика свідчить про “крайній відчай і лють” американського лідера.

За даними CNN, Оман та Іран продовжують переговори щодо можливих варіантів повного відкриття Ормузької протоки. Сторони обговорюють формат, який міг би дозволити комерційному судноплавству знову повноцінно користуватися маршрутом.

Читайте також: Переговори зриваються, атаки тривають: США та Іран опинилися на межі масштабної ескалації (ВІДЕО)

Як повідомлялося, влада Ірану відкинула новий ультиматум президента США Дональда Трампа, який вимагав відкрити Ормузьку протоку протягом 48 годин. Тегеран завдав нових ударів по Ізраїлю і країнах Перської затоки.

Прямий ефір