Ядерний шантаж Путіна може ускладнити відносини РФ із Китаєм — думка Буряченка

Олексій Буряченко. Фото: uatv.ua

Передача ядерної зброї російським диктатором Путіним Білорусі та можливе її застосування можуть ускладнити відносини РФ з іншою ядерною країною, партнером Москви — Пекіном. Про це сьогодні, 15 червня, в ефірі телеканалу FREEДOM розповів кандидат політичних наук, виконавчий директор “Міжнародної асоціації малих міст” Олексій Буряченко.

“Сьогодні Китай дуже уважно стежить за ядерною риторикою Путіна і за його взаємовідносинами з білоруським диктатором у ядерній сфері. Тому що в КНР розуміють, що в разі використання ядерної зброї на Китай чекають катастрофічні економічні наслідки — тотальне виведення американсько-європейського капіталу і автоматичний дефолт. Китай завалиться як картковий будиночок”, — констатував Буряченко.

Він зазначив, що саме тому сьогодні Китай вдає з себе великого миротворця, який говорить що завгодно, аби ніхто не використовував ядерну зброю.

“І тут справа не в тому, що Китай дуже сильно переживає за життя людей. Ні. Він прекрасно розуміє наслідки для самого себе. Крім того, не варто забувати, що нині він пов’язаний тенетами дружби з Російською Федерацією. І це вже не викликає сумнівів ні в кого. Не просто так основною темою засідання “Великої сімки” стала взаємодія, припинення або мінімізація взаємодії Китаю і Росії”, — зазначив політолог.

За його словами, цивілізований світ хоче ефективно протидіяти тісному партнерству РФ і КНР. Тому що сьогодні військові можливості Російської Федерації безпосередньо залежать від постачання високотехнологічних товарів з боку Пекіна.

Він також зазначив, що наразі Путін використовує Білорусь у своїх цілях для створення казус беллі.

“Розміщення ядерної зброї в Білорусі контролюється Кремлем. І в разі якихось провокацій, саме Білорусь і буде відповідати перед усім світом”, — резюмував Олексій Бурченко.

Читайте також: Лукашенко долучився до ядерного шантажу за вказівкою Путіна, — Вячорка

Прямий ефір