Ігор Жовква обговорив із радницею президента Естонії питання територіальної цілісності та європейської інтеграції України

Фото ОП

Заступник керівника Офісу президента України Ігор Жовква провів онлайн-консультації з новопризначеною радницею президента Естонської Республіки із зовнішньої політики Селією Кунінгас-Саагпакк. Співрозмовники обговорили територіальну цілісність України та співпрацю країн.

Про це повідомляє UA із посиланням на ОП.

Ігор Жовква розповів про ситуацію з безпекою на Донбасі:

  • про системні порушення режиму припинення вогню;
  • про зростання числа загиблих та поранених українських військовослужбовців;
  • про збереження Росією військового контингенту вздовж українсько-російського кордону.

Селія Кунінгас-Саагпакк наголосила на незмінності твердої підтримки Таллінном (Естонія) суверенітету та територіальної цілісності України.

Окрему увагу було приділено розвитку ситуації у тимчасово окупованому Криму та важливості зміцнення безпеки у Чорноморському регіоні.

“Вдячні естонській стороні за активне залучення до діяльності створеної з ініціативи президента України Кримської платформи, а також оперативне визначення Естонією контактної особи як координатора взаємодії з офісом платформи у Києві”, – наголосив Ігор Жовква.

Селія Кунінгас-Саагпакк наголосила на незмінності підтримки Естонією європейської перспективи України, що відображено у спільній заяві країн, підписаній у травні 2021 року. Вона також наголосила на важливості продовження реалізації Українською державою амбітного курсу реформ, результатом якого обов’язково стане членство в Європейському Союзі.

Співрозмовники також торкнулися питання епідемічної ситуації в Україні та Естонії та кроків обох держав у контексті протидії поширенню COVID-19 та забезпечення щеплення громадян якісною сертифікованою вакциною.

Нагадаємо, президент України Володимир Зеленський переговорив із президентом США Джозефом Байденом на кліматичній конференції у Глазго.

Читайте також: Президент ввів у дію санкції РНБО через російські “вибори” в ОРДЛО та окупованому Криму

Прямий ефір