“Хочеш миру — готуйся до війни”: як Пентагон на прикладі України опрацьовує сценарії на випадок раптового нападу

США опрацьовують сценарії реагування у разі потенційного військового конфлікту з Китаєм у Тихоокеанському регіоні, заявив генерал-лейтенант армії США Марк Клінган під час свого виступу в американському стратегічному Центрі Atlantic Coincil. Після початку повномасштабного вторгнення Росії в Україну, Вашингтон серйозно замислився над модернізацією власного військово-промислового комплексу. У Пентагоні вивчають досвід української армії та застосовують інновації ЗСУ у підготовці своїх військовослужбовців, інформує FREEДОМ.

За словами Клінгана, потенційний військовий конфлікт може розпочатися не за звичним сценарієм. Це може бути атака в космосі, кібер або радіоелектронна атака.

“Минулого року, починаючи з Другої світової війни, Сполучені Штати звикли переживати деякі військові дії, перебуваючи у віртуальному притулку континентальної частини США. І єдиним досвідом, який був у американців — спостереження за каналами News, Fox, CNN. Ця реальність може суттєво змінитись”, — заявив Клінган.

Наразі західні союзники на прикладі війни в Україні опрацьовують варіанти стримування потенційного агресора. Зокрема Сполучені Штати планують модернізувати власний військово-промисловий комплекс. Оскільки процеси закупівель та виробнича база були оптимізовані востаннє у 90-х роках.

“Підготовка резервів та мобілізація. Це також має значення. Адже бойова готовність має відбуватися протягом кількох годин. Оскільки ключова інфраструктура, прикордонні переходи, мости, порти, злітно-посадкові смуги, вузлові пункти — всі вони мають бути швидко захищені”, — зазначив Клінган.

Крім того, за прикладом України, США вперше в базовій підготовці піхоти почали використовувати безпілотники.

“Зараз у нашій базовій піхотній підготовці ми фактично використовуємо безпілотники, щоб вести прицільний вогонь із кулеметів та автоматичних гранатометів, що здається дуже практичним у бою. Ми ніколи не робили цього раніше”, — каже генерал-лейтенант армії США.

Здатність України інтегрувати нові інноваційні системи у війні вразила західних союзників, зазначають у Центрі стратегічних досліджень у Вашингтоні.

“Росіяни завдали першого кіберудару та вивели з ладу ViaSat. Це певною мірою порушило дії українського командування та управління на самому початку. Але вони швидко освоїли StarLink і створили нову мережу для командування та управління. Росія розробляє контрзаходи щодо StarLink, але потім українці розробляють контрзаходи, і ми продовжуватимемо за цим спостерігати”, — зазначив Томас Хаммес, науковий співробітник Інституту національних стратегічних досліджень США.

Військові дії в Україні показали еволюційну зміну у розвитку війн та конфліктів. За словами колишнього начальника штабу Сухопутних військ США, у війні проти Росії Україна показала, як інновації та продумана логістика здатні змінювати перебіг бойових дій.

“Цю війну можна порівняти з Давидом та Голіафом. У нас є Давид, українська армія, яка відносно нещодавно організована, навчена та оснащена. Але, що ще важливіше, нею дуже добре керують і вона має відмінну культуру інновацій та ініціативи. І ви протиставляєте це Голіафу, російській армії, яка, можливо, була адекватно оснащена, але вона дуже погано організована, дуже погано укомплектована і має невміле керівництво”, — сказав Леопольд “ЛІ” Кінтас, начальник штабу Командування Сухопутних військ США (2019) -2021).

Читайте також: Росія витратила стратегічний запас ракет — деталі розповів Ігнат

Прямий ефір