Чотириденне перемир’я між Ізраїлем та ХАМАС: скількох заручників вдалося врятувати й чи можливе подовження (ВІДЕО)

Війна Ізраїлю проти ХАМАСу. Фото: gettyimages.com

ХАМАС та Ізраїль ведуть переговори про продовження тимчасового перемир’я, повідомила The Wall Street Journal із посиланням на чиновників з Єгипту та Катару. У межах цієї угоди ХАМАС може звільнити ще як мінімум 20 жінок та дітей, яких бойовики утримують у заручниках, передає FREEДОМ.

9-річний Охад Мондер потрапив у полон 7 жовтня, коли разом із мамою гостював у бабусі. Він — один із 13 заручників, яких ХАМАС повернув Ізраїлю 24 листопада. Разом із ним повернулися мама та бабуся. 50 днів заручницями ХАМАС у секторі Гази були дві сестри — Дафна та Ела. Мати змогла обійняти їх лише 26 листопада.

Чотириденне перемир’я між Ізраїлем та ХАМАС розпочалося 24 листопада. Бойовики пообіцяли повернути 50 заручників — це діти та жінки — в обмін на 150 палестинських ув’язнених. Заручників визволяли невеликими групами. Загалом ХАМАС відпустив 40 ізраїльтян та 18 іноземців. Ізраїль випустив із в’язниць 117 палестинців.

“Ми докладаємо всіх зусиль, щоб повернути наших заручників, і, зрештою, ми повернемо їх усіх. Ми йтимемо до кінця, до перемоги. Ніщо нас не зупинить. І ми переконані, що у нас є сила, міць, воля та рішучість досягти всіх цілей війни. І ми їх досягнемо”, — заявив прем’єр-міністр Ізраїлю Біньямін Нетаньягу.

Якщо домовленостей про продовження перемир’я буде досягнуто, за даними The Wall Street Journal, ХАМАС може повернути Ізраїлю ще щонайменше 20 жінок та дітей. Водночас джерела видання уточнюють, що після звільнення всіх жінок і дітей у пріоритеті будуть літні чоловіки, а потім — видача тіл загиблих. Можливість визволення молодих ізраїльських чоловіків ХАМАС виключає.

“За словами єгипетських офіційних осіб, ХАМАС близький до звільнення ще однієї групи заручників після того, як суперечка про те, хто перебуває у списку, затримала звільнення бранців в останній день чотириденного перемир’я. Список людей, яких ХАМАС планував звільнити, включав майже виключно дітей, деякі з них були відокремлені від членів їхніх сімей, що затримало обмін, повідомили єгипетські чиновники. За словами чиновників, наразі у списку дві матері. Відповідно до угоди, Ізраїль хоче, щоб ХАМАС зберіг сім’ї, звільняючи заручників”, — пише The Wall Street Journal.

Глава європейської дипломатії Жозеп Боррель заявив, що продовження перемир’я цілком можливе. І це може дозволити міжнародній спільноті працювати над політичним розв’язанням конфлікту.

“Щоб Газа не потрапила до рук неконтрольованих озброєних груп, які можуть дестабілізувати весь регіон, починаючи з Ізраїлю, ця територія має керуватись державою, яка представляє місцеве населення. Створення Палестинської держави в Газі та на окупованому Західному березі річки Йордан, включаючи Східний Єрусалим, потрібне для безпеки самого Ізраїлю. Як і коли нам вдасться це зробити, залежатиме від усіх нас”, — заявив верховний представник ЄС із закордонних справ та безпекової політики Жозеп Боррель, якого цитує видання Financial Times.

Прессекретар Армії оборони Ізраїлю Даніель Хагарі повідомив, що військові готуються до наступного етапу бойових дій. І додав: сподівається, що Ізраїль зможе повернути додому якнайбільше заручників до того, як це станеться.

Читайте також: Ізраїль повертає заручників із полону ХАМАС — подробиці від депутата Кнесету

Нагадаємо, у неділю, 26 листопада, 17 заручників, включаючи 14 ізраїльтян та трьох іноземців, було звільнено в межах угоди між Ізраїлем та ХАМАС. Напередодні бойовики передали Червоному Хресту 13 ізраїльських бранців та чотирьох громадян Таїланду.

Прямий ефір