ХАМАС порушив перемир’я, не звільнивши заручників — подробиці (ВІДЕО)

Ізраїльський танк рухається біля кордону з сектором Гази. Фото: gettyimages.com

Переговорна група Ізраїлю, яка перебувала в Катарі, отримала наказ повернутися додому. Переговори про продовження перемир’я з ХАМАС зайшли в глухий кут. Про це повідомляє видання The Times of Israel. ХАМАС не виконав своїх зобов’язань згідно з угодою, яка передбачала звільнення всіх жінок і дітей, які були в списку, наданому бойовикам, повідомляє FREEДОМ.

О 5:43 ранку в п’ятницю, 1 грудня, ХАМАС випустив першу ракету із сектору Гази, чим порушив режим припинення вогню. Після цього Ізраїль відновив військову операцію в Газі. Представник ЦАХАЛу у своїй промові звинуватив лідера ХАМАС Ях’ю Сінвара в тому, що він вирішив порушити перемир’я, знаючи, які будуть наслідки.

“ХАМАС порушив перемир’я, не здійснивши план зі звільнення викрадених заручників і обстрілявши ракетами територію держави Ізраїль. ХАМАС, як і раніше, жорстоко утримує 136 заручників, зокрема 17 жінок і дітей, яких безжально викрали зі своїх домівок”, — заявив контрадмірал, офіційний представник Армії оборони Ізраїлю Даніель Хагарі.

Тимчасовий режим припинення вогню діяв із 24 листопада. За умовами угоди, за цей час ХАМАС та Ізраїль проводили обміни полоненими. Крім звільнення заручників, умови тимчасового перемир’я передбачали припинення польотів ізраїльської авіації над сектором Гази, щоденний пропуск у всі райони сектора 200 вантажівок із гуманітарною допомогою та медикаментами, а також чотирьох вантажівок із паливом.

“Після тижня тимчасового гуманітарного перемир’я рух ХАМАС учора вирішив розірвати це перемир’я. ХАМАС відмовився звільнити викрадених ізраїльських жінок і дітей всупереч своїм зобов’язанням перед посередниками. У цього рішення є назва, і це — лідер ХАМАС у секторі Газа Яхья Сінвар. Він той, хто вважає за краще продовжувати тортури наших заручників і тримати їх у негуманних умовах, порушуючи будь-які міжнародні норми або релігійну мораль. Його це абсолютно не хвилює”, — зазначив представник ізраїльського уряду з арабської мови Офір Гендельман.

Після припинення перемир’я ізраїльські військові завдали ударів по об’єктах інфраструктури терористів у секторі Газа. Крім того, ЦАХАЛ ліквідував низку терористичних осередків, зокрема понад 10 бойовиків. Також унаслідок спільних наземних і повітряних операцій сили ЦАХАЛу зірвали діяльність двох терористичних осередків, які випустили мінометні снаряди в бік військ ЦАХАЛу в секторі Гази.

“Оскільки ми зараз розпочинаємо розгром ХАМАС, ми паралельно продовжуватимемо надавати гуманітарну підтримку народу Гази. І це частина нашого кредо. Це частина нашої стратегічної мети. Ми ще раз робитимемо все можливе, щоб уберегти жителів Гази від перехресного вогню”, — наголосив старший радник прем’єр-міністра Ізраїлю Марк Регев.

Тим часом Румунія отримала інформацію від ізраїльської сторони про загибель одного із заручників. Він мав подвійне громадянство — Ізраїлю та Румунії. Бойовики ХАМАС утримували його в секторі Гази.

Читайте також: США підтримують мету Ізраїлю щодо повалення ХАМАС, ЦАХАЛ може продовжувати операцію в Газі, — Гендельман

Нагадаємо, 1 грудня ЦАХАЛ відновив операцію в секторі Гази.

Прямий ефір