Генсек Ради Європи запропонувала провести 4-й саміт, пов’язаний із війною в Україні

Генеральний секретар Ради Європи Марія Пейчинович-Бурич у виступі на сесії Комітету міністрів РЄ запропонувала провести четвертий саміт глав держав та урядів, пов’язаний із війною Росії проти України, пише “Європейська правда”.

Що може бути важливішим, ніж відновлення миру в розореній війною Європі та підтримка нашої держави-члена України?”, – Заявила Пейчинович-Бурич.

Також вона акцентувала на інших викликах, які зараз на порядку денному. Це забезпечення дотримання Європою Конвенції про права людини; підтримка країн, які зазнали російської агресії, робота щодо розширення прав та можливостей громадян у Росії та Білорусі, які не згодні з політикою агресії.

Проте Генеральний секретар Ради Європи не уточнила, де і коли може відбутися саміт.

В історії Ради Європи було лише три саміти на рівні лідерів країн-членів. Перший відбувся у Відні 1993 року, де підтвердили політику відкритості та розширення Ради, а також розпочали реформу Європейської конвенції про права людини. Другий – у Страсбурзі у 1997 році, де ухвалили рішення про призначення Комісара Ради Європи з прав людини. А третій відбувся у Варшаві у 2005 році: на ньому лідери 46 держав-членів ухвалили декларацію та план дій, спрямованих на зміцнення ключової місії Ради із захисту та просування прав людини.

Нагадаємо, президент Польщі Анджей Дуда заявив, що найкращим завершенням війни РФ проти України буде перемога нашої країни з повним відновленням територіальної цілісності в межах міжнародно визнаних кордонів.

NYT опублікувало докази масової страти військовими РФ чоловіків у Бучі

Посол Мельник припустив, що Шольц не хоче передавати Україні важке озброєння

Читайте також: Через війну Україна не може експортувати мільйони тонн пшениці — чи загрожує світові продовольча криза

Прямий ефір