Генсек НАТО обговорить з Україною та Грузією ситуацію в Чорному морі

Фото Укрінформ

Глави міністерств закордонних справ країн НАТО наступного тижня в Ризі обговорять із колегами з Грузії та України ситуацію в Чорному морі та процес українських і грузинських реформ.

Про це заявив генсек альянсу Єнс Столтенберг під час пресконференції в Брюсселі, повідомляє UA.

За словами Столтенберга, планують обговорити безпекову ситуацію в Чорноморському регіоні.

“Ми спостерігали зростання напруженості та агресивні дії Росії проти України, тому обговорити з цими ключовими партнерами ситуацію в Чорному морі зараз буде дуже своєчасно та вкрай важливо”, – заявив Столтенберг.

Генсек також зауважив, на зустрічі хочуть обговорити реформи, що можуть бути здійснені в обох країнах. Він додав, що ці реформи є важливими, незалежно від того, чи будуть обидві країни в майбутньому членами НАТО.

“Також ми сфокусовані на зусиллях щодо проведення реформ. Я думаю, для обох цих країн важливо залишатися націленими на реформи, проводити реформи, боротися з корупцією, модернізувати їхні структури оборони та безпеки”, – повідомив Столтенберг.

Столтенберг розповів, що з нетерпінням чекає на майбутню зустріч із главами МЗС Грузії та України, а також вважає обидві країни цінними партнерами альянсу.

Нагадаємо, президент Польщі Анджей Дуда закликав підвищити готовність сил НАТО на східному фланзі у зв’язку з безпековою ситуацією навколо кордонів України.

Читайте також: Агресія Росії проти України матиме високу ціну, – Меркель

Прямий ефір