Безпека України під загрозою: Дуда попросив збільшити присутність НАТО на сході

Фото ОП

Президент Польщі Анджей Дуда закликав підвищити готовність сил НАТО на східному фланзі у зв’язку з безпековою ситуацією навколо кордонів України.

Про це повідомляє UA з посиланням на Укрінформ.  

Президент Польщі зазначив, що Варшава дуже серйозно ставиться до того, що відбувається біля українських кордонів.

“Я запропонував генеральному секретареві збільшити готовність сил НАТО в цій частині Європи, на східному фланзі, розглянути можливість збільшення там військової присутності, хоча б у межах місії Air Policing, усіляких спостережних місій, які патрулюють цю східну частину Північноатлантичного альянсу”, – заявив він у Брюсселі під час спільної пресконференції з генеральним секретарем НАТО Єнсом Столтенбергом.  

За словами Анджея Дуди, це необхідно для того, щоб показати усім потенційним агресорам, що НАТО не лише готове до оборони країн-членів, а й звертає увагу на безпеку своїх союзників за межами НАТО.

“Йдеться про таких союзників, як Україна, оскільки сьогодні безпека України під реальною загрозою”, – наголосив Дуда.

Він нагадав, що з 2014 року триває окупація Криму і частини території двох областей на сході України, де щодня лунають постріли і гинуть люди. Дуда акцентував, що з огляду на інформацію про перекидання російських військ до кордонів України “цьому регіону потрібно приділити особливу увагу”.

Нагадаємо, експрезидент Євроради Дональд Туск вважає, що загроза російського вторгнення в Україні на сьогодні є серйозною проблемою.

Читайте також: Агресія Росії проти України матиме високу ціну, – Меркель

Прямий ефір