Франція дедалі активніше підтримує Україну: чого чекати від РФ (ВІДЕО)

Володимир Зеленський та Еммануель Макрон. Фото: president.gov.ua

Україна має виграти війну, яку проти неї веде Росія. Про це заявили міністр закордонних справ Великої Британії Девід Кемерон і його французький колега Стефан Сежурне. Вони спільно закликали союзників зробити ще більше, щоб забезпечити перемогу України над країною-агресором. Раніше президент Франції Еммануель Макрон уже заявляв про можливе направлення в Україну військ НАТО, повідомляє FREEДОМ.

Велика Британія і Франція абсолютно чітко усвідомлюють: Україна повинна виграти війну, яку проти неї веде Росія. Про це заявили міністри закордонних справ двох держав.

“Нам обом абсолютно зрозуміло: Україна повинна виграти цю війну. Якщо Україна програє, ми всі програємо. Ціна нездатності підтримати Україну зараз буде набагато вищою, ніж ціна відсічі Путіну”, — йдеться у спільній колонці міністра закордонних справ Великої Британії Девіда Кемерона і міністра закордонних справ Франції Стефана Сежурне для The Telegraph.

Цього тижня очільник МЗС Британії вирушить із візитом до Вашингтона, зокрема щоб переконати членів Конгресу нарешті проголосувати за виділення фінансування на подальшу підтримку України. Але якщо Британія від самого початку повномасштабного вторгнення займала більш жорстку позицію щодо Кремля, то у Франції про це публічно стали заявляти останніми місяцями. Заяви Макрона про те, що в майбутньому не можна виключати можливість відправлення західних військ в Україну, викликали резонанс серед лідерів європейських держав.

“Ця ініціатива президента Макрона викликала полеміку в суспільстві. Його слова вирвали з контексту, зокрема опозиція, хоча насправді він говорив лише, що нічого не виключено”, — цитує “Європейська правда” депутата Національних зборів Бенджамена Адада.

Попри певний скепсис, Макрон продовжив представляти свою ідею, і пояснив: ідея полягає не в тому, щоб спрямувати військових НАТО просто зараз і прямо на лінію зіткнення. Ідея полягає в тому, щоб публічно відмовитися від “червоної лінії” щодо військової присутності держав НАТО в Україні та створити для Росії ситуацію “стратегічної невизначеності”. А узгоджувати формат і цілі можливого контингенту можна й потім.

“Макрон зараз бачить, що існує брак лідерства у зв’язку з тим, що в США точаться дискусії щодо надання допомоги Україні. Вочевидь, його хвилюють заяви Трампа, які пролунали щодо європейських союзників, тому Макрон вирішив обрати стратегію більш активну в підтримці України та більш активну в питанні опонування до Російської Федерації. Є вже позиція, що він схиляв до цього і Байдена, і Шольца, до того, щоб бути більш жорсткими, та очевидно, своїми заявами тривожить РФ”, — висловив думку доктор політичних наук Ігор Петренко.

Ані сам Путін, ані його оточення явно не були готові до того, що Макрон може зайняти таку жорстку позицію щодо країни-агресора. Тон кремлівської пропаганди негайно став відверто агресивним. РФ стала називати Францію “імперіалістичною, такою, що розпалює війну, нацистською і русофобською державою”.

“Не можна позбутися думки, що Париж зачепив Росію за живе, і разом із заявою президента Макрона про те, що нічого не можна виключати з погляду військової підтримки України, Кремль почав більш агресивну кампанію з підриву французької влади”, — повідомляє оперативна група зі стратегічних комунікацій зовнішньополітичної служби ЄС на сайті Euvsdisinfo.

Від Москви Макрон чекає виключно провокацій, наприклад, під час Олімпійських ігор у Парижі. Нещодавно агентство France-Presse опублікувало витяги зі службової записки внутрішньої розвідувальної служби. Документ містить заклик до поліції не ігнорувати навіть слабкі сигнали про ймовірні операції російських агентів.

“Франція неодноразово зазнавала атак з боку терористів, різноманітних організацій, і те, що трапилося у “Крокусі” в РФ, показує, що ІДІЛ та інші терористичні організації хотіли б скористатися ситуацією Олімпіади, масовою кількістю людей. Загалом, дестабілізація ситуації у Франції, дискредитація Макрона — це те, що в інтересах РФ”, — зазначив доктор політичних наук Ігор Петренко.

Кремль робить ставку на те, що підрив безпеки в одній із країн ЄС може розколоти думку лідерів держав Європейського Союзу щодо надання військової допомоги Україні, вважають експерти. А риторика Еммануеля Макрона, його чітка позиція і допомога Парижа Києву роблять Францію очевидною мішенню гібридних атак РФ.

Читайте також: Росія перестала бути надійним партнером у боротьбі зі світовим тероризмом, — політолог-міжнародник

Нагадаємо, Росія посилила тиск на Францію. Приводом став теракт у Підмосков’ї.

Прямий ефір