Флот для Росії завжди був дуже дорогою, але марною іграшкою, з якою ніхто не знав, що робити, — Грабський

Корабель “Цезар Куніков”. Фото: wikipedia.org

Чорноморський флот Росії завжди відігравав виключно допоміжну роль для проведення операцій. І сьогодні він не має ефективних способів протидії тим видам зброї, які використовує Україна. Таку думку в ефірі телеканалу FREEДОМ сьогодні, 24 лютого, озвучив військовий експерт, учасник миротворчих місій у Косові та Іраку Сергій Грабський, коментуючи втрати Чорноморського флоту РФ, яких за останні два роки йому завдали українські військові.

“Якщо підняти історію останніх ста, навіть двохсот років, російський флот не відігравав тієї важливої стратегічної ролі, яку, наприклад, відіграє флот Великої Британії, Сполучених Штатів або Франції. Навіть Німеччина мала більш серйозні успіхи протягом останніх ста років, ніж той самий імперський, радянський чи російський флот. Флот у Росії був завжди дуже дорогою, але, загалом, марною іграшкою, з якою ніхто не знав, що робити, не знав, як його використовувати”, — зазначив експерт.

Грабський нагадав, що під час Другої світової війни, маючи беззаперечну перевагу в Чорному морі, яку не оскаржували, Чорноморський флот Радянського Союзу всю війну фактично просидів на базах Північного Кавказу.

“Така ж ситуація трапилася і зараз. Тобто цьому не приділяли особливої уваги, по-перше. А по-друге, нестандартне мислення і використання нестандартного озброєння досі впливає на стан флоту супротивника, тому що він не має ефективних способів протидії тому виду зброї, яку використовує Україна”, — наголосив спікер.

Чорноморський флот РФ, за словами Грабського, завжди відігравав тільки допоміжну роль для проведення операцій.

“Він завжди був свого роду донором, як ті ж підрозділи морської піхоти, які зараз використовують у “м’ясних” штурмових атаках тощо”, — доповнив військовий експерт.

Грабський вважає, що росіяни самі це прекрасно розуміють і просто не акцентують увагу на тому, що відбувається з їхнім флотом.

“Росіяни це прекрасно розуміють і з усією “широтою” своєї російської натури не звертають уваги на те, що відбувається з їхнім флотом, не акцентуючи особливої уваги на цьому. І це добре для нас, тому що ми повинні продовжувати робити свою роботу. Адже нейтралізація оперативно-стратегічного об’єднання держави, яка веде з нами війну, це велика перемога і дуже серйозне полегшення для нас, для наших подальших операцій”, — резюмував Грабський.

Читайте такожСили оборони України планомірно знищують російські кораблі: що залишилося від Чорноморського флоту РФ розповів експерт

Нагадаємо, у Чорному морі 14 лютого в районі Алупки (АР Крим) було знищено російський великий десантний корабель “Цезар Куніков”. ВДК атакували ударними морськими дронами Magura V5.

Прямий ефір