Сили оборони України планомірно знищують російські кораблі: що залишилося від Чорноморського флоту РФ розповів експерт

Корабель “Цезар Куніков”. Фото: wikipedia.org

Знищення російського ВДК “Цезар Куніков” — складний бойовий захід, успішно проведений Силами оборони України. Про це в ефірі телеканалу FREEДОМ заявив військово-морський експерт видання Defence Express, капітан 1-го рангу у відставці, науковий співробітник Національного Військово-історичного музею Володимир Заблоцький.

“Знищення будь-якого корабля — це складний захід. Його треба підловити в потрібний момент, мати засоби ураження та завдати удару згідно з наявними нормативними документами на певну дальність у певному місці в потрібний час”, — сказав він.

Військово-морський експерт уточнив, що вперше ВДК “Цезар Куніков” підбили в Бердянську Запорізької області в березні 2022 року: він стояв у порту недалеко від ВДК “Саратов”, який унаслідок того самого обстрілу було затоплено.

“Загалом на Чорному морі противник на початку широкомасштабного вторгнення мав 13 великих десантних кораблів, з яких шість були прийшлі. По три кораблі представляли Північний флот та Балтійський флот. Вони втратили по одному кораблю — “Мінськ” й “Оленегорський горняк”… У Чорноморського флоту з 7 кораблів залишилися чотири, з яких два застарілі, такі як “Саратов”, який був затоплений у Бердянську, — користі від них особливої не варто очікувати”, — повідомив Заблоцький.

При цьому він зазначив, що один із найсучасніших кораблів Чорноморського флоту РФ “Петр Моргунов” використовується як корабель управління і весь час стоїть у базі.

Заблоцький підкреслив, що нові кораблі у російських окупантів навряд чи з’являться.

“Спроби будувати щось нове з часів розпаду Радянського Союзу ніяких результатів особливо не дали”, — сказав експерт.

Читайте також: Корабель знищено, відновленню не підлягає, — Юсов про затонулий ВДК “Цезар Куніков”

Нагадаємо, у Чорному морі вранці 14 лютого в районі Алупки (АР Крим) знищено російський великий десантний корабель “Цезар Куніков”. ВДК атакували ударними морськими дронами Magura V5.

Прямий ефір