Фінкомпанії розкриватимуть всю інформацію про мікрокредити і кредити онлайн, – НБУ

Фото з сайта bank.gov.ua

Національний банк України затвердив вимоги щодо розкриття небанківськими фінансовими установами повної інформації про умови споживчих кредитів і про повну вартість кредиту для споживача.

Про це повідомляє UA з посиланням на сайт НБУ.

Вимоги стосуються вебсайтів фінансових установ, поширення інформації в рекламі, інформування під час користування кредитом, а також розкриття інформації про мікрокредити.

Згідно з рішенням НБУ, через три місяці всі небанківські фінустанови, які мають право надавати споживчі кредити, мають розкрити повну інформацію про послуги на вебсайті в єдиному уніфікованому форматі.

Споживачі, в свою чергу, повинні мати можливість завантажити файл з вичерпною інформацією про повну вартість, умови отримання послуги, наслідки порушення договору по кредиту.

Через шість місяців на сайтах усіх небанківських фінустанов повинні з’явитися калькулятори для розрахунку витрат по кредиту з урахуванням обраних споживачем умов кредитування.

На сайтах фінустанов повинна вказуватися загальна вартість кредиту з усіма комісіями і платежами, в тому числі по комісіях третіх осіб, реальна річна процентна ставка, терміни і суми, умови дострокового повернення, штрафні санкції в разі порушення умов кредитування.

Споживач ще на етапі вибору кредиту повинен мати можливість порівняти умови з аналогічним кредитним продуктом іншої фінустанови або банку.

В НБУ попереджають, що реклама кредитів фінустанов не повинна вводити споживача в оману. Наприклад, зазначення лише привабливої для споживача процентної ставки на рівні 0% або 0,01% неприпустиме.

Нагадаємо, НБУ зареєстрував 8 колекторських компаній. Відповідне рішення ухвалив Комітет з питань нагляду та регулювання діяльності ринків небанківських фінансових послуг 24 вересня 2021 року.

Читайте також: В Україні з’явилися перші офіційні колекторські компанії

Прямий ефір