Фільм про Донбас отримав американську премію

Фото з сайта usfa.gov.ua

Фільм “Земля блакитна, ніби апельсин” режисерки та сценаристки Ірини Цілик отримав нагороду Cinema Eye Honors-2021 у категорії Spotlight Award. Премія заснована у США для визнання та вшанування зразкової майстерності та інновацій у документальному кіно.

Про це повідомляє UATV із посиланням на Державне агентство України з питань кіно.

Стрічка розповідає про сім’ю, яка живе в “червоній зоні” Донбасу. Долаючи щоденні травми існування в прифронтовій зоні, 36-річна Ганна сама виховує чотирьох дітей. Але, попри всі труднощі, ця родина є дуже дружною і життєрадісною. Мама й діти мають багато захоплень, грають на різних музичних інструментах і навіть знімають самотужки фільми про своє життя під час війни.

Світова прем’єра стрічки відбулася на кінофестивалі “Санденс”, де картину було відзначено премією за найкращу режисуру в категорії світового документального кіно. Відтоді фільм отримав вже понад 20 нагород на міжнародних кінофестивалях. Також картина увійшла до списку повнометражних фільмів, що були допущені до розгляду на 93-й “Оскар”.

Фільм створено українською продакшн-компанією “Альбатрос Коммунікос” та литовською продакшн-компанією “Мунмейкерс” за підтримки Держкіно, Литовського фільмоцентру та IDFA Bertha Fund (Нідерланди).

Фільмування стрічки відбулося у 2017-2019 роках у Красногорівці, Авдіївці, Кураховому Донецької області та в Києві.

Раніше було оголошено переможців премії “Золотий глобус-2021”.

Також повідомлялося, що Кабмін присудив премії ім. Лесі Українки за літературно-мистецькі твори для дітей.

Прямий ефір