Федоров: США взяли зобов’язання щодо захисту демократії Тайваню — відмова стане політичною поразкою Штатів

США взяли на себе зобов’язання захищати демократію Тайваню і відмова від позиції буде політичною поразкою Штатів. Аналогічно розцінюватиметься і відхід Китаю від позиції возз’єднання із Тайванем. Такою думкою поділився військово-політичний експерт Юрій Федоров в ефірі марафону FREEДОМ на телеканалі UA.

“Штати взяли на себе зобов’язання з одного боку не мати дипломатичних відносин із Тайванем, з іншого боку забезпечити захист демократії цій державі. Відмовитись Вашингтон не може, інакше це стане його політичною поразкою. Також у Пекіні не можуть відмовитися від ідеї возз’єднання із Тайванем. Якщо Вашингтон заплющить очі на спроби Пекіна приєднати Тайвань, це буде сприйнято як слабкість”, – сказав він.

За словами Федорова, військова реакція Китаю на візит спікера Палати представників США Ненсі Пелосі до Тайваню є малоймовірною. Вважається, що Пекін буде готовий атакувати Тайбей у 2030-х роках, проте чи станеться це — невідомо.

“Військова реакція з боку Китаю на можливий візит Ненсі Пелосі до Тайваню є малоймовірною. За прогнозами, які зараз відомі, Китай буде готовий до військової атаки на Тайвань приблизно через 10 років, чи станеться це — питання відкрите”, – сказав він.

Нагадаємо, у Європі неохоче коментують тему Тайваню та суперечки між США та Китаєм. Проте визнають, що є небезпека ескалації конфлікту. Повномасштабне вторгнення РФ в Україну спонукало політиків ЄС задуматися про запровадження економічних санкцій щодо Пекіна у разі воєнних дій проти Тайваню.

Читайте також:

ЄС переходить на відновлювану енергетику через відмову від енергоносіїв із РФ — Омельченко

Перше судно з українським продовольством вийшло з Одеського порту — Кубраков

Велика Британія передасть Україні військові кораблі зі свого флоту — посол Пристайко

Прямий ефір