Перше судно з українським продовольством вийшло з Одеського порту — Кубраков

Міністр інфраструктури України Олександр Кубраков підтвердив, що перше судно із 26 тоннами української кукурудзи вийшло з Одеського порту вранці 1 серпня.

Корабель RAZONI під прапором Сьєрра-Леоне прямує до порту Тріполі в Лівані. Він рухається коридором, гарантами безпеки якого виступають ООН і Туреччина.

Це був складний шлях тривалістю 3 місяці. Увесь цей час процес перемовин та погодження безпекових питань контролювався Президентом України Володимиром Зеленським. Ми працювали в координації з Керівником офісу Президента Андрієм Єрмаком та начальником Головного управління розвідки МОУ Кирилом Будановим за підтримки урядової команди Прем’єр-Міністра Дениса Шмигаля. Я вдячній Збройним Силам України за можливість вести переговори на українських умовах”, — написав Олександр Кубраков.

  • Україна є четвертим найбільшим експортером кукурудзи у світі, тому її експорт – це важливий крок для забезпечення глобальної продовольчої безпеки. Окрім цього, розблокування українських портів дасть щонайменше один млрд доларів валютної виручки для економіки та можливість для аграрного сектору спланувати посівну наступного року.

Нагадаємо, в Департаменті національної оборони Туреччини анонсували старт експорту українського зерна на 8:30 1 серпня.

Велика Британія передасть Україні військові кораблі зі свого флоту — посол Пристайко

Якщо Росію оголосять спонсором тероризму, санкції проти неї майже не зміняться – Калан

Читайте також: Учасник групи документування воєнних злочинів громадської ініціативи “Євромайдан SOS” Михайло Сава в ефірі марафону “FreeДом” на телеканалі UA заявив, що якщо Путін не постане перед міжнародним судом, він буде політичним вигнанцем

Прямий ефір