Факт обезголовлення українського захисника зафіксовано на Донеччині, — генпрокурор України

Автомобіль, на якому аеророзвідники помітили голову. Фото: gp.gov.ua

Офіс генерального прокурора України отримав інформацію, що російські командири віддали наказ не брати в полон українських військовослужбовців, а вбивати їх з нелюдською жорстокістю — шляхом обезголовлення. Про це сьогодні, 18 червня, повідомив генеральний прокурор України Андрій Костін, інформує FREEДОМ.

“Факт обезголовлення українського захисника зафіксовано на Донеччині. Це жахливе варварство, якому не місце у XXI сторіччі. І це черговий доказ, що воєнні злочини, які чинить агресор — не поодинокі інциденти, а спланована стратегія російського режиму. Ці злочинні накази були віддані на рівні керівництва батальйону та роти окупаційних військ”, — написав він у Facebook.

В Офісі генпрокурора України зазначили, що під час проведення аеророзвідки на одній з бойових позицій в Донецькій області українські військові виявили пошкоджений броньований автомобіль Сил оборони України. На ньому знаходилася відрізана голова українського захисника.

Правоохоронці розпочали досудове розслідування за фактом порушення законів та звичаїв війни, поєднаного з умисним вбивством (ч. 2 ст. 438 КК України).

“Такі дії є грубим порушенням статей Женевської конвенції про поводження з військовополоненими та Додаткового протоколу до Женевських конвенцій, що стосується захисту жертв міжнародних збройних конфліктів”, — додали в Офісі генпрокурора України.

Читайте також: Після відео зі стратою воїна ЗСУ, міжнародні організації мають отримати доступ до українських військовополонених, — Тропін

Нагадаємо, 11 квітня в соціальних мережах з’явилося відео, на якому російські військові, імовірно, перебуваючи на окупованій території України, обезголовили військовополоненого.

Прямий ефір