Евакуація мирних жителів триває у Бахмуті, який став однією з найгарячіших точок у Донецькій області. Місцеві неохоче залишають рідне місто. Однак, кажуть, жити без води, світла та газу і під постійними обстрілами вже не в силі, повідомляє UA.
Вулиці прифронтового Бахмуту порожні. На дорогах нема машин. Люди зустрічаються лише біля евакуаційних автобусів.
“Минула ніч, вже з неділі, дуже погана ніч була, ми в коморі ночували. Ну, до останнього терпіли, потім зважилися, дитина перелякалася наша”, — розповіла мешканка Бахмута Марія.
“Вже дев’ять днів у нас немає води, сім днів — світла. Щодня кажуть, надвечір буде, надвечір буде. Ми лягаємо спати в темряві, стріляють, ми нічого не бачимо, вдень воно якось краще хоч щось видно”, – зазначила бахмутчанка Ольга.
На евакуацію записалися 70 людей — не лише мешканці Бахмуту, а й люди із сусідніх населених пунктів. Валентина Дмитрівна із Зайцево. Вона каже, що у селищі практично не залишилося цілих будинків, а снаряди постійно літають над головою. Житло жінки теж розбите.
“Будинок стоїть, а кухні половини немає, ні туалету, ні паркану, нічого немає, все розбито”, — розповіла вона.
Кількість мирних жителів, які бажають залишити місто, що знаходиться під постійним обстрілом російської армії, збільшується.
“Погіршується ситуація, обстріли тривають, сильні обстріли, противник продовжує знищувати нашу громаду. Завдяки співпраці з Донецькою державною адміністрацією, 27 осіб сьогодні вирушають до Кіровоградської області, де вони будуть у безпеці, розміщуватимуться безкоштовно”, — повідомила керуюча справами Бахмутської міської ради Марина Іванушкіна.
Мирних мешканців Бахмута везуть не лише на евакуаційний потяг до Покровська. Волонтери благодійного фонду “Добра справа” допомагають людям доїхати і до Дніпра.
З початку повномасштабного вторгнення Росії з прифронтового Бахмута евакуювали близько 70 тисяч мирних жителів. У місті досі залишаються менш ніж 15 тисяч людей.
Нагадаємо, заступник голови Генерального штабу ЗСУ у 2006-2010 роках Ігор Романенко в ефірі марафону “FreeДОМ” на телеканалі UA висловив думку, що лідер агресора РФ Путін не пропустить 24 серпня. Враховуючи військовий підхід, Україні варто готуватися до найгіршого варіанту.
45% регіону — під контролем України: про ситуацію на Донеччині розповіла журналістка UA
“Свій обов’язок ми виконали”: чоловіки з окупованої Луганщини не хочуть воювати за ідеї Путіна
Читайте також: Після анексії окремих регіонів Путін повернеться до ідеї про приєднання всієї України до РФ — Ейдман