Експорт російського продовольства до ЄС треба забороняти — думка

Ілюстративне фото: newsmaker.md

Експорт продовольства з Росії та Білорусі до Польщі — нонсенс на тлі блокування українського експорту. Тим більше, що Польща сама є потужним сільгоспвиробником. Дуже велике питання: чому цей експорт досі не заборонено. Про це в ефірі телеканалу FREEДОМ заявив голова громадської організації “Українська аграрна асамблея” Олександр Гапон.

Так він прокоментував слова польського прем’єра Дональда Туска про те, що уряд Польщі має намір проаналізувати досвід Латвії, яка заборонила імпорт російської та білоруської агропродукції.

“Латвія нічий досвід не вивчала. Латвія підняла статистику і подивилася: як це позначиться на покупцях, якщо зараз заборонимо експорт. Про це говорив міністр сільського господарства: ми подивилися, що це може бути легко замінено тими ж польськими товарами чи якимись іншими, не підійме ціни на внутрішньому ринку”, — коментує Гапон.

На його думку, Польщі, яка є одним із найбільших в ЄС експортерів продуктів, тим більше нема чим перейматися.

“До чого їм готуватись? Їм потрібно готуватися до того, що якщо вони продовжуватимуть робити це на кордоні [блокувати український експорт], то чоботи російських солдатів ходитимуть їхньою землею, і доведеться оборонятися, тоді про сільськогосподарську продукцію доведеться забути”, — каже гість ефіру.

Він упевнений, що необхідно порушувати питання заборони російського аграрного експорту до ЄС.

“Росія зараз практично не завозить продукти повної переробки до Євросоюзу, а намагається завозити або експортувати невелику кількість зерна, зокрема твердих сортів, яке купує в Казахстані та перевозить його до Євросоюзу. Також під казахстанськими брендами йде зерно, зернові в Європейський Союз. Це здебільшого тверді сорти пшениці, бо вони виростають на півночі Казахстану і трохи — в Оренбурзькій області РФ… На ринку Європи російських продуктів дуже мало. Закрити кордон — це закрити, зокрема, і реекспорт, який іде через Євросоюз, закрити ще одну лазівку, якою користується Російська Федерація”, — заявив Олександр Гапон.

Читайте також: Вперше серед країн ЄС: Латвія ухвалила рішення про заборону імпорту сільськогосподарської продукції з Росії (ВІДЕО)

Нагадаємо, раніше заступник голови Всеукраїнської аграрної ради Денис Марчук заявив в ефірі FREEДОМ, що РФ завдяки великим обсягам має можливість демпінгувати на ринку сільськогосподарської продукції, щоб прибирати конкурентів. За його словами, низка європейських країн продовжують купувати значну кількість зернових у Росії.

Прямий ефір