Офіційні теми переговорів між РФ та США безпосередньо не стосуються України, – експерт (ВІДЕО)

Фото з сайта nato.int

Офіційні теми переговорів між Росією та США безпосередньо не стосуються України, але вони спрямовані на досягнення безпеки в регіоні.

Про це заявив експерт із питань зовнішньої політики та безпеки Центру оборонних стратегій України Олександр Хара, пише UA.

За його словами, міжнародні партнери зайняли принципову позицію щодо Кремля і дали чітко зрозуміти, що Україна самостійно обиратиме свій шлях. Він також наголосив, що Вашингтон не припинить надавати Україні військову підтримку.

“Питання НАТО чи заборона якимось країнам вступати до НАТО, якихось домовленостей із Росією формальних чи неформальних – взагалі не стоїть, і про це чітко сказали кілька високопосадовців адміністрації Байдена, а також генсек НАТО. Ми бачили прогнозовану негативну реакцію Фінляндії та Швеції, які не є членами НАТО, але точно не сприймають того, що Росія повинна мати право голосу в цих питаннях”, – пояснив Хара.

Нагадаємо, що з 10 по 13 січня в Європі відбудеться низка заходів щодо безпеки та миру. Так на 10 січня у Женеві заплановано двосторонній діалог про стратегічну стабільність (SSD) між США та Росією, а в Брюсселі – засідання комісії НАТО – Україна. 11-12 січня відбудуться консультації делегації США з керівництвом НАТО, союзниками по НАТО та офіційними особами ЄС з питань європейської безпеки у контексті агресії Росії проти України. 11 січня делегація США зустрінеться з представниками ЄС та спільно з союзниками підготується до засідання Ради Росія – НАТО. 12 січня у Брюсселі відбудеться засідання Ради Росія – НАТО, а 13 січня у Відні – засідання Постійної ради ОБСЄ.

Як повідомлялося раніше, в НАТО готові до нового збройного конфлікту в разі провалу переговорів із Росією.

Детальніше про військову ескалацію Росії проти України читайте в матеріалі UA.

Прямий ефір