Експерт: Найкращий показник ефективності санкцій проти РФ – країну хочуть залишити 15 тисяч доларових мільйонерів

Через запровадження санкцій проти Росії країну хочуть залишити 15 тисяч доларових мільйонерів. Це найкращий показник запроваджених обмежень, заявив кандидат економічних наук, головний консультант Центру зовнішньополітичних досліджень Національного інституту стратегічних досліджень Іван Ус в ефірі марафону “FreeДОМ” на телеканалі UA.

“Люди в Росії, які розуміють, що країна наближається до краху, зараз всіляко намагаються виїхати з Росії. Цифра 15 тисяч доларових мільйонерів, яка звучить у засобах масової інформації стосовно людей, які хочуть виїхати з Росії. Це не бідні люди, це люди, які роблять економіку цієї країни. Це найкращий показник ефекту цих санкцій”, – розповів експерт.

Він зазначив, що РФ не випадково закриває економічну статистику. У такий спосіб вона намагається завадити людям спрогнозувати майбутню ситуацію в країні.

“Навіть якщо ми беремо квітень, недобір податку на додану вартість у Росії становив 54%. Виходить, половину грошей, які очікували одержати від цього податку, не отримали. У тому ж місяці була цікава статистика в порівнянні з доходами російського бюджету в 2022 і в 2021-му. Отже, доходи бюджетів скоротилися на 39,5%. Це щодо Росії. Якщо взяти окремі регіони, скажімо, Калінінградська область, там цифра була мінус 57%. Тобто область вже у квітні недоотримувала більше половини доходів, які були в попередньому році,” – наголосив Ус.

На думку аналітика, проблеми з виплатою зарплат і будь-яких інших соціальних виплат у Росії виникнуть вже найближчими місяцями. Крім того, великі гравці світової економіки не захочуть інвестувати в підсанкційну країну, вважаючи її токсичною.

Читайте також:

Звільнення острова Зміїний обмежить дії росіян у Чорному морі – Зеленський

Військовий експерт: Зроблю обережний прогноз – Слов’янськ російським військам взяти не вдасться

Секретар РНБО: Поки що недостатньо допомоги для паритету з Росією у важкому озброєнні

Прямий ефір