Ефективні цілі для застосування ракет ATACMS Силами оборони назвав Романенко

Пуск ракети ATACMS. Фото: wikipedia.org

Американські ракети ATACMS великої дальності дадуть змогу Силам оборони України вражати пункти управління противника, вузли зв’язку і знизити таким чином його управлінський потенціал. Про це сказав засновник благодійного фонду “Закриємо небо України”, генерал-лейтенант Ігор Романенко в ефірі телеканалу FREEДОМ сьогодні, 25 квітня.

За словами експерта, законними цілями для ударів ЗСУ є різні локації, де росіяни розміщують техніку, зокрема військові аеродроми, звідки злітають літаки, аби бити по мирних українських містах.

“Дальність ракет якраз визначає цілі, по яких необхідно наносити удари. Але я б додав дуже важливий елемент. Потрібно завдавати удари по пунктах управління, вузлах зв’язку, тобто управлінських структурах противника. Ми пам’ятаємо, наприклад, як завдавали ударів по пунктах управління Чорноморського флоту в Криму, зокрема в скелях Юхариної балки (у Севастополі, — ред.). І скелі окупантам там не допомогли. Дуже серйозного удару завдавали”, — сказав Романенко.

Він наголосив, що зниження потенціалу управлінського розвитку призводить до зниження потенціалу ведення бойових дій.

“Це дуже важливо, оскільки після ударів ЗСУ росіяни перемістили на аеродром Бельбек управлінські структури по своїй авіації і фактично по Чорноморському флоту. Наші це розвідали і завдали удару знову по цій системі. Тому окупанти вже не знають, куди їм там діватися в цьому Криму. Тому надходження такого роду ракет як ATACMS дасть нам можливість їх тримати ось у такому підриві системи розвідки та управління”, — пояснив експерт.

Крім того, каже Романенко, важливо наносити такі удари в сукупності з атаками по логістичних цілях, щоб підривати забезпечення бойових дій загарбників.

“У сукупності це класичні підходи, які загалом і американські військові знають, адже самі їх використовували ще у Другій світовій війні. Я не втомлююся нагадувати про це з огляду на їхні вимоги не бити по російських НПЗ. Так от, ще тоді, в той час, вони ставили перед своїм керівництвом такі цілі — бити по паливних структурах, по заводах озброєння і по літаках на аеродромах. Ми робимо те саме. Тому що це — об’єктивні вимоги ведення війни”, — акцентував Романенко.

Він також нагадав — як і раніше, діє заборона бити західною зброєю по військових цілях на території Росії.

“Як і раніше залишаються заборони бити їхньою зброєю по об’єктах на території континентальної Росії. Я підкреслюю, своєю зброєю. Вони не можуть наполягати, що стосується нашої зброї. У нас щодо цього своя позиція. Тому не все так просто й однозначно. Але є оптимістичний підхід, пов’язаний із передачею американської допомоги. Його треба розвивати і готуватися до виконання тих завдань, про які я говорив. Але робота з союзниками триватиме, щоб переконувати їх у тому, що треба бути ближче до об’єктивних законів ведення війни”, — резюмував гість ефіру.

Читайте також: Ракети ATACMS уже близько: як рішення Конгресу США вплине на фронт в Україні

Раніше радник президента США з питань національної безпеки Джейк Салліван заявив, що Сполучені Штати продовжать постачати Україні ракети ATACMS.

Прямий ефір