Європарламент підтримав виділення одного мільярда євро з нового макрофіну для України

Європейський парламент у рамках пленарного засідання 7 липня проголосував “за” пропозицію Європейської комісії виділити Україні перший транш в один мільярд євро із нового пакета макрофінансової допомоги. Далі це рішення має бути формалізоване Європейською радою.

Віце-президент Європейської Комісії Валдіс Домбровскіс, виступаючи 4 липня на Конференції з відновлення України у швейцарському Лугано, пообіцяв, що питання надання коштів Україні буде внесено до порядку денного Європарламенту за терміновою процедурою для того, щоб транш було виділено до початку літніх канікул.

“Ми зараз працюємо, щоб надати подальшу нову програму макрофінансової допомоги у розмірі 9 млрд євро. Перша частина надійде до літніх канікул. Це 1 млрд євро після затвердження Європейським парламентом та державами-членами (мається на увазі Рада)”, – сказав Домбровскіс.

Нагадаємо, 1 липня Єврокомісія виступила із пропозицією направити Україні перший транш на суму один млрд євро із виняткового пакета макрофінансової допомоги у розмірі до 9 млрд євро. Його анонсували ЄК 18 травня, а потім схвалила Єврорада в рамках саміту 23-24 червня.

Така ініціатива є частиною спільних зусиль Європейського Союзу та міжнародного співтовариства для допомоги Україні у вирішенні невідкладних фінансових потреб після початку неспровокованої агресії з боку РФ. Ці кошти доповнять вже надану ЄС підтримку, яка включає екстрену позику макрофінансової допомоги у розмірі 1,2 млрд євро.

Таким чином, сума підтримки України з початку повномасштабної війни складе до 2,2 млрд євро, а може досягти 10 млрд євро, коли пакет надзвичайної допомоги буде направлений Україні в повному обсязі.

Нагадаємо, радник глави Офісу президента України Сергій Лещенко в ефірі марафону “FreeДОМ” на телеканалі UA розповів, що переговори України та Росії про мир – у режимі очікування.

В окупованому Маріуполі ціни на предмети гігієни зросли у 3-4 рази – мерія

Армія РФ обстрілює Миколаївщину, влаштовуючи пожежі на полях з урожаєм – Кім

Читайте також: Жданов: Тепер російські війська зосередяться на захопленні Слов’янська і Бахмута

Прямий ефір