Джонсон сьогодні піде з посади лідера Консервативної партії, але може залишитися прем’єром до осені – The Guardian

Чинний прем’єр-міністр Великої Британії Борис Джонсон у четвер, 7 липня, складе повноваження лідера Консервативної партії. При цьому він намагатиметься зберегти посаду глави уряду до осені цього року. Про це повідомляє видання The Guardian.

За останні дві доби у відставку подали близько 50 урядовців його уряду. Більше того, його однопартійці вимагають, щоб Джонсон також залишив прем’єрську посаду.

“Сьогодні прем’єр-міністр зробить заяву для країни”, – зазначило джерело видання. Однак очікується, що Джонсон наполягатиме на тому, щоб залишитися прем’єр-міністром до осені, доки проходить конкурс на посаду голови Консервативної партії.

У The Guardian зазначають, що чинний британський прем’єр зіткнеться із сильним тиском з боку свого уряду та колег по партії. Одна з можливих вимог – поступитися кріслом тимчасовому лідеру, серед яких його заступник Домінік Рааб та попередниця Тереза ​​Мей.

Два колишні міністри висловили думку, що Джонсон не може залишитися до осені. “Йому треба піти сьогодні ввечері. Рааб має взяти на себе керування“, – наводить слова першого видання. Інший також вважає, що Джонсону варто сьогодні здати печатки офісу та піти, щоб у Великій Британії був тимчасовий прем’єр-міністр.

Нагадаємо, заклики Бориса Джонсона до відставки почалися ввечері 5 липня з відходом Саджіда Джавіда і Ріші Сунака з посад міністра охорони здоров’я та канцлера Казначейства відповідно.

Нагадаємо, радник глави Офісу президента України Сергій Лещенко в ефірі марафону “FreeДОМ” на телеканалі UA розповів, що переговори України та Росії про мир – у режимі очікування.

В окупованому Маріуполі ціни на предмети гігієни зросли у 3-4 рази – мерія

Армія РФ обстрілює Миколаївщину, влаштовуючи пожежі на полях з урожаєм – Кім

Читайте також: Жданов: Тепер російські війська зосередяться на захопленні Слов’янська і Бахмута

Прямий ефір